• Menu
  • Menu

Egypt 1 – listopad 2021

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Afrika » Egypt » Egypt 1 – listopad 2021

Náš výlet tentokrát do “země s nejdelší historií”……do kolébky civilizace – do Egypta…

K našemu velkému úžasu jsme zjistily, že jsme úplně samy v letištní hale, kde to vypadalo, že jsou všechny lety světa zrušeny. cestu jsme se řádně  “připravily” během noci, kdy jsme u Nadi čekaly na 2.ranni, aby nás Chand dovezl na Ruzyň..

letadlem

Tentokrát nás doprovázel (nejen na piano ) i Jiří, náš přítel “tramvajový. Vzhledem k tomu, že jsme každá měla pro sebe celou řadu sedadel, než jsme se nadály, byly jsme v jiné dimenzi.. a to pouštní, africké.. Na to, jak probíhalo odbavení, si moc nepamatujeme, ale asi hladce..a hlavně vesele.. Helča olíbala všechny kontrolory a busem jsme mohly pokračovat do Marsá – Alam- do našeho už lety prověřeného hotelu ”Pensee royal garden.

Pensee royal garden

V letadle krom pár lidí s námi cestoval p. Becher – náš věrný přítel na cestách.. Poté, co jsme odhodily naše sporé tašky na pokoj c.343, jsme si to namířily rovnou k vysněnému Rudému moři barvy blankytně modré a šly se podívat na “naše” srdce, které jsme si před lety pro radost společně vytvořily.. bylo tam.

Pensee royal garden

Našly jsme si dva osamělé slunečníky s ohrádkou mimo rezort a ty se staly naším ”útočištěm” před cizáky.. tam jsme trávily nahé s knihami a drinky všeho druhu celé dny až do západu slunce, kdy jsme pozorovaly všechnu tu nádheru kolem nás i svět podmořský se šnorchly a nestačily se divit, co všechno příroda dokáže.. Bavilo nás pozorovat ptáky všeho druhu. Občas se nějaký ten “ptáček” chtěl vkrást do našeho nuda příbytku, ale byl nekompromisně vyhoštěn!!!!

Pensee royal garden

V našich pokojích jsme toho moc nepobyly, ani moc nenaspaly.. ale nasmály jsme se, to joooo.

V areálu jsme potkávaly mnohé… Seznámily jsme se s nepřehlédnutelnými dvěma páry lidí.. První byl složený z veselého, povídavého, zapřísáhlého antikomunisty, emigranta  z 68.tého,světoběžníka Mojmíra a z krásné, křehké, zároveň i tvrdé a nezkrotné šlechtičny, lékařky Jany Baborowské, z které živočišnost jen prýštila…

A druhý pár byl též moc vřelý.. řekla bych dokonce až teplý:)..každopádně milující.. Osvalený sympaťák  z  Ústi zv. Luboš, který  nás dokázal spolu se svým charismatickým miláčkem Václavem, rozeným hercem, který bohužel došel  kdysi jen ke dveřím DAMU, neb mu jeho stud nedovolil jít dál a předvést to, co v něm je, rozesmívat na celé kolo.. Dvojka je to neuvěřitelná. Smích je kořením života.. a s tímto Duem Bananas”, i když jsou to téměř abstinenti, jsme se okořeňovaly až po okraj…bránice si užila!!!!! Půlhodinka protahování stála málem Luboše život. .a tudíž i Václava.. jsou totiž spojené nádoby:)

Marsa Alam

S Naďou a Helčou jsme si dělaly hezky, kde to jen šlo.. Poslední společná večeře s Duem byla protkána krom spousty jídla a drinků taky uzdravujícím smíchem.. Večer jsme společně završili nakupováním čajů, koření, mastí ,balzámu ,taštiček, alabastrových svícínků, sošek a jiných suvenýrů v přilehlých krámcích.. Viagru si kluci nekoupili, i když ji nabízeli téměř všude.. prý kvůli srdci (haha)…spíš ji nepotřebují..(jsou to kanci .

Marsa Alam

Gabriela Kubová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *