• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža s dětmi

EXPO Royal Flora Ratchaphruek

Ratchaphruek Garden se nachází v malebném prostředí horské krajiny , 10 km jihozápadně od Chiang Mai v severním Thajsku. V roce 2006 zde byla otevřena k 60. výročí korunovace a k 80.narozeninám thajského krále (Bhumibol Adulayadej) jedna z nejkrásnějších mezinárodních výstav zahradní architektury EXPO 2006 Royal Flora Ratchaphruek.

Chiang mai – EXPO-cestování s dětmi

Expozice se zúčastnilo na 32 zemí ze čtyř kontinentů celého světa a navštívilo ji 3 781 624 návštěvníků a my jsme byli u toho. Expozice byla na 80 ha. Výstava byla rozdělena do do čtyř tématických částí – Mezinárodní zahrada, Thajská tropická zahrada, Zóna královského pavilonu a Korporátní zahrady. Vše doplněno informačními stánky, jídelními kouty s vynikající thajskou a indickou kuchyní, místy pro pikniky a amfiteátrem, kde probíhal kulturní program celé výstavy.

Chiang mai -EXPO – cestování s dětmi

 Thajská tropická zahrada

Největší část výstavy zabírala thajská tropická zahrada. Mezinárodní zahrada představovala úžasnou směsici prezentací zemí, kterým stále ještě panuje král a dalších Thajsku spřátelených zemí. Z evropských zemí zde byly Belgie, Nizozemsko, Španělsko a Turecko.

Chiang mai -EXPO – cestování s dětmi

Z těch více exotických (pro nás)to byla Čína, Mauretánie, Súdán, Katar, Nepál, Laos nebo Bhútán. Samostatnou kapitolu celé výstavy tvořil orchidejový pavilon pro milovníky orchidejí asi nezapomenutelný zážitek druhové a barevné rozmanitosti.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *