• Menu
  • Menu

Tiger Temple

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Tiger Temple

Chrám tygrů THAJSKO

Tento budhistický chrám je postavený v džungli a najdeme jej v provincii Kanchanaburi na západě Thajska, pouhé dvě hodiny jízdy od hlučného a přelidněného Bangkoku. Tygří chrám byl založen roku 1994 jako lesní klášter a svatyně divokých zvířat. Cena je kolem 100 bathů za vstup .

Tiger Temple
Tiger Temple

Chrám tygrů – skromné příbytky mnichů jsou roztroušené v okolním lese. Je tu pouze jedna větší stavba a tou je chrám, představující srdce celého komplexu. Žijí zde v souladu mniši a zvířata (především tygři). Každý den , navštíví tento chrám spousty turistů . V roce 1999 přijal chrám prvního tygříka, který ale krátce nato zemřel. Další mláďata se sem dostala poté, co jejich matky zabili pytláci. Od roku 2004 se tu narodila tři mláďata a celkový počet tygrů stoupl na 10. Tygři jsou převážnou část dne umístěni v klecích. Jednou denně je vodí mniši na procházku.

Výlet jsme zaplatili v Bangkoku. Zastávka byla součástí dalších výletů do okolí, včetně legendárního mostu přes řeku Kwai.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *