• Menu
  • Menu

Farmapark Mochomůrka

Farma Mochomůrka

Na louce nedaleko Svobody nad Úpou vznikla před pár lety krásná malá farma Muchomůrka, která může být skvělou zastávkou při výletech z Janských Lázní nebo právě ze Svobody.

My jsme si udělaly holčičí výlet autobusem z Trutnova, kterým jsme se svezly do Janských Lázní. Trochu jsme se osvěžily vodou z kašny na kolonádě a zmrzlinou a pak již vyrazily na cca 2 km vzdálenou farmu. Z autobusové zastávky u kolonády je nutné vyjít kopec směrem kolem Janského dvora k Lesnímu domu, ale jinak je cesta po rovině nebo z kopce. Cesta se dá zvládnout i s terénním kočárkem, my jsme si však pro jistotu vzaly pro dvouletou Štěpánku krosničku.

na farmě Mochomůrka
na farmě Mochomůrka

Již několik set metrů před Muchomůrkou návštěvníka přivítají dřevěné postavičky a maxi stoly a lavice. Ještě před tím, než zaplatíte 50,-Kč za vstup (děti do dvou let zdarma), přivítají vás volně pobíhající kozy. Na farmě je kromě nich také prasátko, koně, poníci, slepice, krocan, holubi nebo ovce. Děti si mohou zvířátka pohladit, přičemž většina z nich pobíhá po louce volně. V případě zájmu vás pan majitel povozí i na koni či poníkovi (za 100,-Kč). Většina prolézaček je domácí výroby. Kromě houpaček a trampolíny si návštěvník může zahrát kuličky, přírodní minigolf nebo tenis s míčkem na laně. V malém kiosku si lze koupit i základní občerstvení, po domluvě není problém opéct si na farmě buřty. Farma je otevřená od května do října od 10.00 hod. do 18.00 hod.

Když jsme si pořádně vyhrály, sešly jsme kolem lavičky ve tvaru velké Muchomůrky dolů do Svobody nad Úpou (cca 2 km až na vlakové nádraží po zelené turistické značce – Pietteho stezka), odkud jsme se zpátky do Trutnova dostaly vlakem.

 

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *