• Menu
  • Menu

Finsko 7 – Jyvaskyla Leppalahden

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Finsko » Finsko 7 – Jyvaskyla Leppalahden

Pláž Leppälahti /Leppalahden/při západu slunce

Je po 22. hodině večerní a sluníčko se teprve  chystá ke spánku. Na pláž přijíždíme přesně ve správnou chvíli. Je také  čas pro komáří rojení a tak ty násosky nám dělají  na pláži ze života trochu peklo. Závidíme lidem krásné koupání, ale my pláž jen v rychlosti proběhneme a utíkáme se schovat do auta. Tak se vykoupeme třeba příště!

Pláž Leppälahti /Leppalahden/ Jyvaskyla

Tak jako tady u každé pláže jsou převlékárny i toaleta. Na téhle pláži najdete i  molo se  skokanským můstkem:. Můstek s výškou 1 m, 3 m a 5 m. Písek byl vyhnán na pláž. Písečná pláž Leppälahti je jednou z oficiálních pláží v Jyvaskyle. Dno není strmé, takže je skvělé i pro rodiny s dětmi. Je snadné se dostat na pláž, která se nachází podél  silnice č.9 Kempování na pláži je zakázáno!

Pláž Leppälahti /Leppalahden/ Jyvaskyla

 

Dle informací návštěvníků se nachází naproti pěkná malá kavárna.  Pod mostem můžete vždy dostat velké okouna a dokonce i štiku. Večer tady dlouho svítí sluníčko. Ve větrném dni se voda mísí s chladnější vodou přicházející zezadu.

Pláž Leppälahti /Leppalahden/ Jyvaskyla

Adresa:

Beach Leppälahti
Tervatehtaantie 33
41450 Jyväskylä
Finsko


Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *