• Menu
  • Menu

Finsko – Himos Ski Resort

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Finsko » Finsko – Himos Ski Resort

Večerní lyžování v Himos

Skvělý nápad, a tak na začátku března vyrážíme na školní lyžovačku do skiareálu Himos. Středisko se nachází u města Jämsä a je to hodina cesty z Jyväskyly.  Do střediska se dostanete autem, busem i vlakem. Lyže a vybavení mám, chybí mi helma, tak ještě rychlý nákup. Helma je povinná pro děti do 7 let, ostatním je doporučena, my však jedeme se školou, tak ji máme povinnou také.

Himos Ski Resort

Večerní lyžování v Himos

Jedeme na „večerní lyžování“ , které je od 15.30- do 19.30, cena je 30 EUR /pro naši skupinu 15 lidí je cena 27 EUR/osoba/. Vstupné na 3 hodiny stojí 39 EUR a celodenní 43 EUR.

Himos Ski Resort – lyžařský areál

Parkoviště je hned u areálu. Vybavení  je  možné si půjčit přímo v areálu. V šatně za 5 EUR jsou skříňky, toaleta je zdarma. V areálu je bufet, kde je možné si koupit občerstvení.

Těším se, jediné co nám nepřeje,  je počasí. Areál je liduprázdný, sněží, fičí vítr a chvílemi není vidět na krok. V areálu je  osvětleno 6 km sjezdovek.  Lyžování je fajn, sjezdovky jsou trochu krátké, ale středisko tady patří k největším v celé oblasti středního a jižního Finska. Nadmořská výška střediska je 84-235 metrů.

Himos Ski Resort

Středisko nabízí sjezdovky všech úrovní. Je tu sjezdovka pro začátečníky a děti. Pro běžkaře je tu 20 km upravovaných tras. S možností napojení na 100 km Jämsä’s cross-country trail network.

Otevřeno je od 10.00  – 19.30 /lístky možné zakoupit od 9.45 hod.

Himos Ski Resort

 

Ceny :  a kalendář  na jednotlivé dny .

klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *