• Menu
  • Menu

Finsko – Helsinky a pak Jyvaskyla /Jyväskylä/ 2

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Finsko » Finsko – Helsinky a pak Jyvaskyla /Jyväskylä/ 2

 Sky Wheel a wellnes Helsinky

Od pravoslavné katedrály se vydáváme za obřím „ruským“ kolem a na nábřeží. Je krásné počasí a tady to žije. Na obrovském dřevěném schodišti a terasách, kde jsou kavárničky i jen posezení s úžasným výhledem na moře.

Sky Wheel

Sky Wheel se saunou

Sky Wheel je největší ruské kolo ve Finsku, které se nachází na břehu zálivu, vedle přístavu na jižním pobřeží v Helsinkách. Z kola je nádherný výhled na město i památky. Na ruském kole si můžete pronajmout VIP kabinu se skleněnou podlahou. Za  30 minut relaxace v kožené sedačce se sklenicí šampaňského zaplatíte kolem 200  Eur. Zajímavostí je, že 2 kabiny na kole mají saunu. Takže se saunujete a ještě se točíte. No, teda nic pro mě!

Sky Wheel

Lázeňské a wellness centrum v centru Hlesinek

Z vrchní dřevěné paluby je možné pozorovat Helsinky,  obří lodě, vzdálenou pevnost, obří kolo  i bazény  včetně jednoho s teplou mořskou vodou a  wellness centrum, kde jsou sauny pro relaxaci. Do wellnes centra se platí 9 EUR. Trochu těm pod námi závidíme, ale už není čas tam zajít, možná příště. Centrum láká návštěvníky celoročně.

Lázeňské a wellness centrum v centru Hlesinek

Z tohoto nábřeží zítra poplujeme krátkou plavbu na pevnost Suomenlinna

Čas už pokročil a my už pospícháme na autobusovou zastávku, odkud jedeme do jedné z helsinských čtvrtí, kde bydlí Míša s Petrem. Opět jdeme kolem bílé katedrály. Od hlavního nádraží, odkud jede i náš bus, to trvá sem na nábřeží asi 15 minut pěšky.

k bílé katedrále

Přijíždíme do příjemné, nově postavené  čtvrti tady v Helsinkách. Míša na nás čeká venku. Jsme v krásném bytě s obytnou terasou. Vše vymyšlené s finskou pečlivostí. Povídáme, jak se tady žije a pracuje. Venku je pořád světlo a najednou je dávno po půlnoci. Tak rychle na kutě. Ještě se domlouváme, že nás ráno Petr doveze na unikátní letiště, kde Míša pracuje.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *