• Menu
  • Menu

Finsko – Helsinky a pak Jyvaskyla /Jyväskylä/ 6

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Finsko » Finsko – Helsinky a pak Jyvaskyla /Jyväskylä/ 6

Leppavesi Lake

Poslední vykoupání /spíše pár temp v ledové vodě/  v jezeře Mallos, ještě procházka s Childou kolem jezera a pak už balíme a vracíme se zpět do Vaajakoski, kde jsme pozvaní na oběd k Nikovým rodičům. Jsem zvědavá nejen na rodiče, ale i na seznamovací oběd. Rodiče jsou moc milí, bydlí ve čtvrti Kaunis Harji. K obědu máme skvělé lasagně a salát. Pak ještě káva a velká kupa sladkého.  Nacpaní k prasknutí vyrážíme do přístavu, kde už na nás čeká EMMA.

S Emmou na jezeře Leppavesi

Emma je název lodi, která patří rodičům. Je zataženo a trochu chladno, ale začíná se vyjasňovat a tak se na plavbu moc těšíme. Občerstvení i deky máme s sebou a tak jsme připraveni!

Leppävesi Lake – přístav

Leppavesi Lake

Leppävesi má rozlohu 63,59 km2 a je největším jezerem v oblasti Jyvaskyla, Laukaa a Toivakka. Je to dlouhé a úzké jezero, které je součástí vodního  kanálu Keitle a vodní cesty  spojující Jezero Keitele a Päijänne.  Přes  jezero  vede státní silnice č.9 a železnice  Pieskamaki – Jyvaskyla.

Leppävesi Lake

Po hodinové plavbě kotvíme u břehu a jdeme na malé občerstvení, pak se vracíme jinou cestou do přístavu. V části, kde je vodní tráva a žluté sťulíky se ozve rána. Trochu jsme narazili na mělčinu, ale brzy plujeme dále. Měli jsme v plánu se i v jezeře vykoupat, ale sluníčku se objevilo až, když jsme dopluli  do přístavu. Tak příště!

Leppavesi Lake
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *