• Menu
  • Menu

Gelerie Fasáda Praha – výstava

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Gelerie Fasáda Praha – výstava

Výstava Pohled do okna

Jít na výstavu v nouzovém stavu možné je. My jsme navštívili venkovní výstavu v Divadelní ulici  – Pohled do okna.

Výstava Pohled do okna 

„Co se odehrává za okny našich domácností? Jací jsme v soukromí, a jak jiní jsme mimo něj? Co o nás a našich vazbách s nejbližšími prozradilo nedávné období nařízené karantény?“  Výzva k zamyšlení o těchto otázkách, vyjádřené skrze široké výtvarné spektrum, se stala společným jmenovatelem pro díla  čtrnácti českých umělců a umělkyň. Autorům byly předány desky o velikosti 2 m × 1 m s finančním příspěvkem na materiál potřebný k realizaci. Finálním výstupem se stala velkoformátová díla podpořená autentičností výstavního prostoru, která našla své umístění v okenních torzech domu.

KURÁTOR:
Markéta Musilová [man]

UMĚLCI:
Veronika Bromová
Veronika Drahotová
Roman Franta
Lukáš Miffek
Petra Nováková Ondreičková
Michal Ožibko
Petr Písařík
Magdalena Rajnohová
Julius Reichel
Lu Jindrák Skřivánková
Miloš Šejn
Jakub Špaňhel
Sofie Švejdová
Yvonne Vácha

 GALERIE FASÁDA

Fasáda je název mimořádného výstavního prostoru, jenž vznikl za cílem propagace současného českého umění a oživení nejen výbuchem poškozené fasády domu v Divadelní ulici. Hlavními myšlenkami galerie je podpora generační i genderová diverzity, pestrost výběru umělců a různorodost použitých výtvarných technik. Výstavní program, jenž se obměňuje dvakrát ročně, se věnuje převážně apolitickým tématům.

Gelerie Fasáda

Místo

Křižovatka ulic Divadelní a Krocínova,
Praha 1

 

 

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *