• Menu
  • Menu

Albánie, Gjipe Beach

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Albánie » Albánie, Gjipe Beach

Gjipe – kaňon a pláž

Včerejší den byl posvěcen náročným sestupem/průchodem a výstupem do kaňonu Gjipe a na pláž stejného jména. Pěkný zážitek, tedy kromě výstupu, kdy jsem málem vypustil duši. Ale stálo to za to!!!

Gjipe Beach
Gjipe Beach

Tím, že pláž Gjipe není dosažitelná autem a také proto, že už není sezóna, je pláž rájem téměř bez lidí. Pláž se nachází na konci kaňonu Gjipe. Potkáte tu baťůžkáře a  lidi, kteří mají rádi trochu dobrodružství. Vede sem kamenitá cesta a dost „krutá „ stezka pro pěší. Za námahu budete  odměněni nádhernými výhledy na moře a jih albánského pobřeží. Na konci pláže ve skále je možné vidět skalní průrvy a jeskyně. Jsou zde i vodopády, ale ty nejsou jen tak lehko dosažitelné.

Gjipe Beach
Gjipe Beach

Pláž Gjipe 

Průzračná voda, pláž s malými oblázky. Pláž se nachází  mezi městy Saranda a Vlora. Na pláži je k dispozici několik slaměných slunečníků k pronájmu. Je možné zakoupit i malé občerstvení, ale jaké je pravidelnost otvírací doby nevíme. Na pláž je možné se dostat také na kajaku, který si zapůjčíte na více populární pláži Jale. My jsme 3 dny ubytovaní v příjemném hotýlku Rond´s (Rondos) v Himaře, který stojí na soukromé oblázkové pláži. Himara se  nachází se mezi městy Saranda a Vlora.

Gjipe Beach
Gjipe Beach

Gjipe Canyon

Kańon je přes 800 metrů dlouhý, šířka je 10 – 20 metrů. Najdete zde několik jeskyní. Lézt stěny v kaňonu je velmi obtížné a bez kvalitního vybavení bez dobré fyzičky i pošetilé. Tato lezecky náročná trasa/pokud se na ni vydáte/ vám zabere možná nějakých 6-8  hodin. Kaňon je určitě lepší prozkoumat od pláže, kam dojdete i za půl  hodiny z hlavní silnice.

Gjipe Canyon
Gjipe Canyon
petr karlicek

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář