• Menu
  • Menu

Golf na Štiřině

Golfové začátky v naší zemi jsou neodmyslitelně spojeny ze Štiřínem a rodinou Ringhofferů. Toto jméno je spojeno se vznikem starého karlovarského hřiště, stojí za zrodem Golf Klub Praha i za vznikem pozdějšího   klubu v Líšnici. Baron František Ringofer se stal v roce 1932 i prvním předsedou Golfového svazu ČSR.

Golf Štiřín

Devítijamkové golfové hřiště s parem 70 se nachází v nádherném anglickém parku na zámku Štiřín. Pro sportovce a milovníky golfu je zde vytvořeno originální hřiště v poklidném prostředí nádherné přírodní scenérie.

Golfové hřiště je v provozu od 1. května do 31. října denně od 8 – do 20 hodin.

 

 

Parametry hřiště :

par hřiště 70, délka muži 4656 m, délka ženy – 4244 m, CR muži 68,1, CR ženy : 66,0, SR muži 128. SR ženy 124

 

Pro děti i dospělé, pro začátečníky zde funguje golfová škola (GC Spektrum).

 

Dům Atis nabízí indoor golf :  2x Full Swing Golf Simulator a putting green.

 

 

Zámek – jméno Štiřína,  dnes části obce Kamenice, je doloženo od roku 1395 ve jméně Chvala ze Štiřína. Začátkem 15. století zde byla vystavena tvrz. Roku 1562 zde nocoval král Maxmilián. Po 30. leté válce byla  tvrz přestavena na zámek se zahradou.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *