• Menu
  • Menu

Vietnamský tábor u Mariánské Studánky – nevšední zážitek

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Vietnamský tábor u Mariánské Studánky – nevšední zážitek

Dnes je Cyrila a Metoděje , lípovou alejí pomalu vystupujeme na Svatou Horu.  Konečně se umoudřilo počasí a vykukuje na nás i Slunce. Na výlet se nám ani moc nechtělo , ale teď se nemůžeme nabažit vůně odkvétajících lip a  nevěřícně pozorujeme dění a pohyb kolem nás. Vietnamské nápisy  , z ampliónů zní hlasitá hudba  prolnutá hlasem a vietnamskými povely, všude  se to hemží malými i velkými Vietnamci . Poblíž Mariánské studánky na Svaté Hoře vykukují ze stanů, běhají po trávě, dělají si ohníčky , vaří si jídlo  ve skupinkách na zemi , hrají na elektronické piano a modlí se před Panenkou Marií, zpívají a jsou barevní  a krásní…, možná jsme v Hanoji, jenom to nevíme.

 

Svatá Hora – vietnamský tábor

Cvakáme spouští a oni se mile  na nás usmívají. Je to opravdu nevšední zážitek !

Tak ještě nějakou fotečku a pak hurá na Svatou Horu.

Svatá Hora – vietnamský tábor

Mariánská Studánka – původní studnu vykopal roku 1634 poustevník Jan Procházka z Nymburka. Později byla prohlubována na 18 m a konečně až na 78 m. Starý dřevěný příkrov nad studánkou byl nahrazen roku 1673 kapličkou, upravenou roku 1678 a později ještě několikrát.

Svatá Hora – poutní místo , kam chodí návštěvníci a poutníci již 330 let se nachází na úpatí Brd ve známém královském horním městě Příbram.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *