• Menu
  • Menu

Golf Resort Karlštejn

Zážitek

Na golfové hřiště na Karlštejně jsem  jela tento rok již podruhé. Poprvé to bylo někdy v květnu, bohužel začalo pršet,  a tak až dnes mi bylo dopřáno nejenom nádherné počasí, ale i krásná scenérie celého okolí tohoto výjimečného golfového resortu. Měla jsem nedávno to štěstí, že jsem si mohla pod vedením zkušeného golfového trenéra, odpalování míčků  vyzkoušet  na také krásném golfovém hřišti,  na Konopišti. Dnešní návštěva na Karlštejně nebyla sportovní, ale účelem byla čistá zvědavost. Příznivá doba pondělního podvečera byla tou nejlepší volbou. Na parkovišti nebylo mnoho aut a na hřišti byli jenom malé skupinky hráčů. Takový ten ostych, že jedu do hnízda snobů, se nekonal. Naopak všichni  přítomní se příjemně usmívali, na mé dotazy ohledně vstupu na hřiště mě s účastí  informovali a krásné milé maminky se svými nádhernými dcerami , mi dovolily , abych si trénující budoucí golfistky mohla vyfotografovat.

Golf Resort Karlštejn

Golf Resort Karlštejn 27 jamkové hřiště

Prvních osmnáct jamek golfového hřiště bylo slavnostně otevřeno v roce 1993. Návrh pochází z dílny kanadských golfových architektů Lese Furbera a Jima Eremka. Jména těchto architektů jsou podepsána již pod 70-ti golfovými hřišti po celém světě. Mezi nejznámější patří „Valderama“ ve Španělsku nebo „Varadero“ na Kubě. Díky citlivému přístupu k začlenění golfového hřiště do malebné krajiny, kde tvoří romantickou kulisu majestátný hrad českých králů Karlštejn, vzniklo jedinečné dílo. Členitost terénu, přírodní rokle, dvě jezera a řada pískových překážek vytvářejí velmi atraktivní prostředí, které uspokojí i nejnáročnějšího hráče. V roce 1997 se Karlštejn stal dějištěm turnaje European Tour PGA, kterého se zúčastnilo mnoho významných golfových osobností z celého světa. Vítězem se stal Bernhard Langer s výsledkem 265 (-20) po čtyřech kolech. Rekord hřiště Karlštějn vytvořil 8.8.1997 v druhém kole Chemapol Trophy Švéd Patrik Sjöland, který zahrál 61 úderů.

Golf Resort Karlštejn

Golfové hřiště

Stávajících osmnáct jamek rozšířila na jižním svahu kopce Voškov další devítka dokončená v roce 2008. Projektu se opět ujala stejná dvojice architektů a jejich design skvěle navazuje na charakter první osmnáctky. Hřiště je navrženo tak, aby co nejvíce využívalo přirozené pruhy vzrostlé zeleně. Jednotlivé fairwaye ( hrací dráhy) jsou umístěné převážně po vrstevnicích, jedinou výjimkou je jamka č.2. Na rozdíl od prvních dvou devítek je třetí devítka technicky náročnější a bude z počátku „oříškem“ pro nejednoho hráče. Zalesněná kopcovitá krajina s vápencovými skalami, bohatou faunou i flórou je oázou klidu a pohody, a přitom jen 45 minut jízdy z centra české metropole. „Snadné bogey, ale obtížné birdie“, bylo hlavním mottem architektů při stavbě celého hřiště. Díky této filozofii mohou dnes hrát společně i hráči s velmi rozdílnými handicapy.

Lekci s trenéry je nutno rezervovat 24 hodin předem

Golf Resort Karlštejn

Dětská golfová škola Karlštejn

Dětský Klub
Pro děti ve věku od 5 do 12 let. Na jednoho trenéra je ve skupině maximálně 6 dětí.

Mládežnický Klub
Pro děti ve věku od 12 do 18 let. Na jednoho trenéra je ve skupině maximálně 6 dětí.

Tréninky jsou vedeny zkušenými a kvalifikovanými trenéry. Jejich součástí jsou nejenom všechny aspekty techniky a strategie, ale i mentální trénink pro jednotlivé herní situace, zpracování herních úspěchů i neúspěchů a správné stravovací návyky. Stále významnější místo v celém výukovém procesu zaujímá biomechanika s veškerými vlivy na postoj, stabilitu, mobilitu, rovnováhu a švihovou sílu.

Nádherné prostředí celého resortu a okolí stojí určitě aspoň za návštěvu. Posezením na terase restaurantu Kolkovna , s neskutečným pohledem na Karlštejn , s výbornou kávou a čerstvým džusem bylo opravdu sladkou tečkou za krátkou návštěvou Golf Resortu Karlštejn.

restaurace Kolkovna, Golf Resort Karlštejn

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *