• Menu
  • Menu

Hinterstoder, lyžování kousek od rakouských hranic

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Hinterstoder, lyžování kousek od rakouských hranic

Lyžařské středisko Hinterstoder

Jihočeši to mají, co by kamenem dohodil. Lyžařské středisko Hinterstoder totiž leží jen 130 km od českých hranic směrem na Linz. Z Českých Budějovic vám tak jízda autem na zdejší svahy nezabere více než dvě a půl hodiny. Ani Pražáci to nemají tak daleko. 330 km dlouhý úsek se dá urazit za čtyři hodiny. To, že je lyžařské středisko pro Čechy opravdu blízko, je vidět jak na místních svazích, tak na zdejším obrovském parkovišti. Všude se mluví česky, všude uvidíte české SPZ vozidel.

Hinterstoder je ideální středisko hlavně pro rodiny s dětmi. Jako malé mi při každé návštěvě místní lyžování přišlo skvělé. Jezdili jsme s cestovní kanceláří, a abychom ušetřili, přespávali jsme kousek od českých hranic na hradě Rožmberk. Ještě před úsvitem jsme pak jezdili autobusem lyžovat. S dnešní pohodlností si naši tehdejší zapálenost pro lyžování nedokážu vůbec představit natož vysvětlit.

Hinterstoder
Hinterstoder

Do lyžařského střediska vede z parkoviště jedna kabinková lanovka, kterou se lyžař vyveze na obrovské „náměstí“, kde je obchod s lyžařskou výbavou, restaurace a několik lyžařských vleků. Děti se tak téměř nemají šanci ztratit. Nechybí zde ani část pro úplné začátečníky, která zahrnuje krátké vleky s modrými sjezdovkami. Lyžařská škola je v takovémto středisku samozřejmostí.

Na druhou stranu zde najdete hned několik červených a černých sjezdovek, mezi které patří i sjezdovka, na které se jezdí světový pohár. Během sezóny zde trénují závodníci z celého světa. Některé části sjezdovek tak mohou být pro veřejnost uzavřené. Pro závodníky „laiky“ se zde nachází i měřený úsek, na kterém zjistíte, jakou rychlostí se po svahu pohybujete.

Středisko je položeno v rozmezí 600-2000 metrů nad mořem a tak zde nemusí být vždy dostatek sněhu. Bohužel i my jsme nebyli sněhem zrovna zavaleni. A to byl leden! Některé sjezdovky byly dokonce zavřené. Případně se na nich vyskytovalo velké množství kamenů. Zážitek z lyžařského ježdění nám kazily i věčné mlhy, které se v horách držely po celou dobu pobytu, a tak jsme ani pořádně neviděli, kde vlastně lyžujeme. Jak jsme ovšem zjistili, tento stav přetrvával na v celých rakouských Alpách.

Hinterstoder
Hinterstoder

Hinterstoder je spojen s lyžařským střediskem Wurzeralm. Tedy abych toto tvrzení uvedla na správnou míru- pokud si koupíte lyžařskou permanentku do lyžařského střediska Hinterstoder, automaticky vám tento lístek platí i na nedaleké středisko Wurzeralm. Toto středisko je ovšem ještě menší, než Hinterstoder, a tak si na své přijdou spíše nenároční lyžaři.

Během hlavní sezóny zde jednodenní lístek stojí 41 euro. Senioři zaplatí 39 euro a studenti 33,50, děti pak pouze 22,50 euro. K ceně ještě připočtěte 2 euro vratnou zálohu za čipovou kartu, kterou dostanete hned po lyžování buď v jednom z mnoha místních automatů, nebo na pokladně. Pro další informace navštivte: www.hinterstoder.at

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.