• Holandsko Warmond

  od • 30.4.2017 • Holandsko • Štítky: , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Warmond Kagerplassen

  Včerejší tulipánové šílenství v Keukenhofu měníme na další holandské lákadlo a tím  jsou větrné mlýny. Prstem zaboříme na mapě do místa, které je jenom pár kilometrů od  našeho ubytování v Noordwijkse.  Navigace nás vede na dálnici a to my nechceme. Díky tomu projíždíme stejnou trasu a město Leiden, odkud pochází malíři Rembrandt a Jan van Goyen, 3x. Je to vlastně prima, začínáme se tu cítit jako doma, už známe tamten krásný dům napravo i  strom nalevo a také kruhový objezd,  jenom ty mlýny pořád nevidíme.

  Warmond

  Warmond Kagerplassen

  Jsme na parkovišti ve Warmondu. Informační centrum je zavřené a tak přecházíme most přes kanál, v dálce pak vidíme mlýn! Je po dešti, temné mraky nad námi chvílemi propouštějí kousek modra i sluníčko. Jdeme podél vody.  V přístavišti kotví lodě, které se teprve připravují na sezónu. Ke mlýnu se suchou nohou nedostaneme a tak jej pozorujeme alespoň ze břehu. Já se kochám pohledy a během 15 minut se ztrácím zbylé části výpravy. Pokračuji tedy dále k jezeru.

  Warmond

  Cold Horn

  Jsem na velké pláži u jezera, která v létě určitě láká  k příjemnému koupání. Je tu zázemí i restaurace. Dnes tady je jenom pár lidí a z velké části to jsou hlavně pejskaři. Jezero a okolní park jsou vhodné pro provozování vodních sportů a  dalších volnočasových aktivit spojených s vodou a přírodou. Ostrůvek Cold Horn, kde jezero leží měl být původně určen pro bydlení, ale královský dekret  z roku 1972 tento návrh zakázal.  Díky tomu se místo stalo  rekreační destinací. Cold Horn má přístavy, pláž a kiosek a lávkou je propojen s  Warmondem.

  Warmond Kagerplassen

  Palačinky ve Warmondu

  Vracím se zpátky a jenom doufám, že se potkám s dalšími účastníky „zájezdu“. Nakonec se potkáváme na parkovišti a ještě jdeme na malé náměstíčko ve Warmondu na kávu. Neodoláme a ochutnáváme z nabídky palačinky. Čekání nakonec stálo za to, palačinky opravdu skvělé, hlavně ta s jablky – delikatesa! Z Warmondu jsme chtěli dále lodí na mlýny, ale protože není ještě sezóna, musíme popojet dále do Lisse, odkud plují také lodě.

  palačinky

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *