• Menu
  • Menu

Hradec Králové

Labyrint a Vodnická stezka

Poslední dobou jsme objevily krásy Hradce Králové, hlavně jeho městských lesů. Před časem jsme si prošly pohádkovou stezku k jezeru Výskyt a dnes jsme se pro změnu rozhodly pro stezku vodnickou.

Labyrint Divadla DRAK

Ještě předtím jsme však zavítaly (již podruhé) do Labyrintu divadla Drak, který byl otevřen v roce 2010 po rekonstrukci bývalých Tereziánských kasáren. V prvním patře je muzeum krásných loutek, které vystupovaly v inscenacích Divadla Drak. Ve druhém patře je úžasná „laboratoř“ – místo, kde si návštěvníci mohou zahrát divadlo, propojit zvuky se světlem, seznámí se s tím, jak se loutky vytváří… Laboratoř je prostě multimediální herna s trenažéry, které hlavně dětem umožní vyzkoušet si různé divadelní profese. My jsme měly štěstí, protože jsme v celém prostoru byly samy.

Labyrint Divadla Drak
Labyrint Divadla Drak

Vodnická stezka

Z Labyrintu už naše cesta vedla k rybníku Biřička, který leží na území Nového Hradce. Okolí rybníku se mi moc líbilo, předpokládám, že v létě je tu spousta koupání chtivých obyvatel Hradce. Na břehu rybníka je restaurace, malé hřiště a několik ohnišť. Pro nás byla hráz rybníka výchozím bodem Vodnické stezky vybudované podle námětů spisovatelky Marty Pohnerové. Po cca dvoukilometrové cestě, která vede kolem rybníku Cikán až k rybníku Datlík, je deset zastavení: 1. jak vodník topil čerta, 2. ohnivý mužíček, 3. jak na víly přišlo velké fintění, 4. andělíček pro ryby, ptáčky a zvířátka, 5. zlý trpaslík Máta, 6. kočka u rybníka, 7. kapří nemoc, 8. strašidlo Hunlák z Datlíku, 9. opuštění vajíčko, 10. vodník, čert a koloběžka. Na každé zastávce je velký panel s pohádkou a v jeho blízkosti pak velký zalaminovaný obrázek postavy, o které pohádka vypráví.

Vodnická stezka
Vodnická stezka

Naší poslední krátkou zastávkou bylo Rytířské hradiště neboli dětský hrad uprostřed hradeckých lesů. Musely jsme k němu popojet autem, které jsme zaparkovaly kousek od Lesního hřbitova na rozcestí U zděné boudy a pak se už po ukazatelích vydaly na cca kilometrovou cestu kolem nádrže Češík k opevnění vybudovanému v roce 2014.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *