• Menu
  • Menu

Pískovny u obce Pamětník

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Pískovny u obce Pamětník

Revír ŠTÍT

Jezera využívaná především ke sportovnímu rybolovu, ale i  ke koupání. Vjezdy k jezerům jsou většinou na rybářské povolení. Jestli je k jezerům i nějaký oficiální vjezd nevím. My jsme prošli lesem z hlavní silnice. Koupání bylo velmi příjemné. Byla zde převaha rybářů.

Revír ŠTÍT je tvořen třemi  na sebe navazující jezery (pískovnami). Celková výměra je 62 ha (44,4 ha, 10 ha a 7,6 ha).  Jezera se nacházejí  mezi obcemi Pamětník a Štít  nedaleko Chlumce nad Cidlinou v příjemném prostředí borového lesa. Průměrná hloubka je 2 až 4 m (max. 6 m).

Revír umožňuje v omezené kapacitě nocovat ve vlastních stanech, obytných přívěsech apod. (ne natrvalo). K vodě je umožněn příjezd autem. Na rezervačních místech se loví celoročně (mimo zámrz) 24 hodin denně – nonstop.

pískovny a revír Štít
pískovny a revír Štít

Revír je bohatě zarybněn především kapry (včetně kusů trofejních velikostí), ale i štikami, amury, sumci, jesetery, candáty, líny, okouny a dalšími druhy ryb (možnost úlovku barevných ryb). V místě funguje po dobu prodeje povolenek i prodej drobných rybářských potřeb (neživé nástrahy, návnady). V letní sezóně je v provozu také prodejna občerstvení. Nedaleko revíru (cca l km) se nachází restaurace.

Koupání na vlastní nebezpečí !

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *