• Menu
  • Menu

HURÁ BORNEO

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » HURÁ BORNEO

Proč letíme na Borneo?

Jak to vlastně celé začalo? Před několika měsíci jsme se s Ifčou domluvily, že dáme dámskou jízdu do Thajska. Dlouho jsme čekovaly levné letenky, ale stále se objevovaly jen lety přes Rusko nebo Ukrajinu, cena byla více než zajímavá, ale kdo by těmito končinami chtěl létat? Z ničeho nic na mě na portálu www. levnocestovani.cz  vyskočila lákavá nabídka letenek na Borneo. Slovo dalo slovo a druhý den byly letenky v kapse. Upřímně jsme přesně netušily, co že to Borneo vlastně je a to se nám stalo velkou výzvou. Thajsko, tam přeci jezdí všichni…

Jediné, co jsme před cestou zvládly zařídit, byla rezervace prvních dvou nocí v Kuchingu a noční bus do Budapešti, odkud nám letělo letadlo.

PLÁN CESTY

Plán cesty: odjezd v pondělí ve 23:00 nočním spojem Orangeways do Budapešti, celodenní cachtání v termálech a pak už jen nekonečných 26 hodin letů Budapešt (Maďarsko) – Doha (Quatar) – Kuala Lumpur (Malajsie) – Kuching (Malajsie-Borneo). Obě jsme měly před cestou celkem dost práce a tak jsme se sešly ve večerních hodinách v Praze na Florenci, kde jsme si daly posledních pár kousků skvělého českého piva v Pivovarském klubu. Nebyl to úplně nejlepší nápad, autobus neměl ani záchod, byl plný smradlavých lidí a řidiči mluvili jen maďarsky. Zato cena 450,- a neskutečné pohodlí dvojsedačky pro každou, byly více než lákavé. Autobus měl samozřejmě po cestě velké problémy, a tak jsme celé Slovensko jezdili od benzínky k benzínce a „něco“ scháněli. Nakonec jsme zvládli jen rozbít nějakému Slovákovi zrcátko u auta a řidiči málem dostali přes hubu. Nakonec Slováka podplatili, aby dal pokoj a jelo se bez „něčeho“ vesele dál.

Konečně jsme dorazili do Budapešti a vydaly se hledat jedny z nejlepších termálů – Rudas /Rudas Thermal Bath – Rudas Gyógyfürdő és Uszoda, 1013 Budapest, Döbrentei tér 9.

Den jsme si zde parádně užily a relaxovaly před dlouhou cestou. Já si ještě zvládla natáhnout zádový sval a svěřila se do rukou šikovné masérky.

cestopis následující 

na konec cestopisu

 www. levnocestovani.cz

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *