• Menu
  • Menu

Island – srpen 2018 – 6.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Island » Island – srpen 2018 – 6.část

Blue Lagoon

Ráno jsme se šli vykoupat do hotelového bazénu, který byl v podstatě stejný jako Blue Lagoon, jen mnohem menší a bez lidí. V 11 hod. jsme se museli vystěhovat, takže jsme se přesunuli do Blue Lagoon (v rámci ubytování jsme měli zdarma vstup Premium, tj. dostali jsme tak krom ručníku i žabky a župan a jednu pleťovou masku navíc).

Blue Lagoon

Modrá laguna je možná kýč a je tady poměrně dost lidí a je drahá, ale nám se tam prostě líbilo. Voda je nádherně teplá a světlounce modrá. V ceně lístku je jeden drink zdarma (koupit si můžete max. 3 alkoholické drinky na jeden pásek, který dostanete při vstupu). V ceně je i jedna maska – taková bílá, jílovitá + my ještě měli navíc černou lávovou, která pak moc nešla dolů.

Polostrov Reykjanes

Oběd jsme si dali po dvou hodinách v místní restauraci Lava – dostali jsme jako hosté Silica Hotelu sekt zdarma. Z laguny jsme se vydali prozkoumat polostrov Reykjanes. Nejdřív jsme zajeli do geotermální oblasti Seltún, ale pak na nás padla únava, tak jsme zaparkovali auto u jezera Kleifarvatun a na hodinu si dali šlofíka. Na mapě nás zaujalo lyžařské středisko Blafjӧll, takže jsme vyjeli i k němu. Přišlo nám, že sjezdovky jsou hodně krátké, ale je jich tam velké množství.

Blue Lagoon

Pak jsme už směřovali k letišti do Keflavíku. Po cestě jsme udělali zastávku u Mostu mezi dvěma kontinenty (který přes pískem zaplněnou trhlinu spojuje americkou a euroasijskou tektonickou desku) a v Keflafíku našli hospodu na poslední místní jídlo. Kolem půl jedenácté jsme dorazili do autopůjčovny, vrátili auto a nechali se odvézt na letiště.

Odlet z Keflavíku byl načas v 0:40 hod. a do Prahy jsme přiletěli už kolem šesté ráno. Pak už nás čekala jen cesta z Prahy domů.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *