• Menu
  • Menu

San Gimignano a víno Chianti

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » San Gimignano a víno Chianti

Toto městečko zaujme již z dálky, když se blížím nádhernou toskánskou krajinou, najednou se objeví kopec s nadm. výškou 334 m,  zdvihající toto malebné středověké městečku s tou spoustou  nádherných starých věží, které se datují na 11. až 13. století. Městečko je obklopeno údolím Elsa a díky své kráse jistě stojí za povšimnutí, vždyť se stalo kulturní památkou UNESCO. ¨

San Gimignano

           Původní sídlo malé etruské vesnice je z 10. století a získalo své jméno po modenském biskupovi St. Gimignano již v 10. století. Město pak nabývalo na bohatství a svého největšího rozkvětu dosáhlo ve středověku díky obchodní a poutní cestě Via Francigena, která tudy vedla.

Dne 8.5. 1300 navštívil toto město , v té době neznámý Dante Alighieri , a možná zde čerpal podněty pro svou knihu Božská komedie. Roku 1348 byla populace San Gimignana drasticky snížena díky černé smrti, což dovedlo město k velké krizi, čímž spadlo město pod nadvládu Florencie roku 1353.

V následujících staletích San Gimignano překonalo úpadek a izolaci, jeho krása, kultura i zemědělské dědictví znovu vypluly na povrch.

Architektura města byla silně ovlivněna Sienou a Florencií,

San Gimignano

Za návštěvu jistě stojí:

Il Dumo

Palazzo Comunale

Museo d´arte Sacra

Museo archeologico

         K návštěvě toho městečka stačí jistě i jeden jediný den, a zajisté lahev výborného vína Chianti, které je chloubou této oblasti.

Pěstování šafránu

Jeho intenzivní pěstování začalo v San Gimignano již ve středověku. Vždy bylo velmi drahým zbožím, což vzhledem k poloze města velmi přispívalo k jeho ekonomice. 1228 zaplatilo město díky šafránu veškeré své dluhy.

Šafrán ze San Gimignano je velice čistý, produkovaný přirozeně bez použití jakýchkoliv chemických prostředků ve všech fázích pěstování, sušení i ochranných obalů.


Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *