• Menu
  • Menu

Jezera Jižního Tyrolska – Kalterer See

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Jezera Jižního Tyrolska – Kalterer See

Dovolená na farmách Roter Hahn

 Itálie je pro Čechy jednou z turisticky nejoblíbenějších zemí. Kromě tradiční dovolené u moře, zde můžeme zažít i něco úplně nového – relaxační dovolenou na jihotyrolské farmě Roter Hahn. Jižní Tyrolsko v létě láká svými průzračnými přírodními jezery s výhledy na Dolomity i nádhernou přírodou. Můžeme objevovat krásy pěší turistiky, přírodního koupání, užít si zábavu i relaxaci.

Traubenhof

Jezero Kalterer See

Jezero Kalterer See v Kalternu patří k nejteplejším alpským jezerům. Nabízí ideální podmínky ke koupání, v létě zde teplota vody dosahuje až 28 °C. Kalterer See obklopuje známá vinařská stezka, oblast se pyšní i regionálním vínem Vernatsch. To mohou návštěvníci ochutnávat ve všudypřítomných šencích. Kalterer See je ideální místo pro rodinnou dovolenou zaměřenou na turistiku spojenou s koupáním v přírodním jezeře. Milovníci surfů, veslic či šlapadel zde mají ideální podmínky pro svůj sport, neruší je zde žádné motorové čluny.

Budete-li hledat ubytování v okolí, vyzkoušejte farmu Roter Hahn Traubenhof. Pro milovníky koupání tu na louce u farmy mají přírodní bazén s průzračně čistou teplou vodou. Pohodový dovolenkový den zde začíná oblíbenými snídaňovými koši, které jsou plné místních dobrot včetně čerstvě upečeného pečiva. V Traubenhofu se nabízí pestrý program v podobě kulinářských večerů, ukázek pečení chleba, ochutnávek vín i s prohlídkou vinohradů, či možností prožít den v roli místního farmáře. Je možné si objednat masáže nebo wellness program. Aktivnější návštěvníci si mohou vyžádat doprovod zkušeného horského průvodce na pěší túru či cyklistický výlet. Další místo, kde se o vás úžasně postarají, je farma Frötscherhof v St. Andrä u Brixenu. Na tomto nově zrestaurovaném historickém statku, jehož kořeny sahají až do 12. století, žijí zcela v souladu s přírodou. Farma stojí na klidné idylické samotě, obklopují ji lesy a louky. Okouzlující jezírko u farmy láká ke koupání, navíc je zde i sauna, kde se báječně relaxuje po celodenním turistickém programu.

Roter Hahn

 

O cestovatele se skvěle postarají také na památkově chráněné farmě Grieserhof. Nachází se v Nals poblíž Merana a můžete zde obdivovat historicky citlivě, a přesto moderně, zrekonstruované prostory. Užijete si tu koupání v přírodním bazénu, odpočinek v pravé finské sauně či lenošení a grilování na louce u domu. Jablečné plantáže poblíž jsou ideálním cílem pro turistické výlety. Pro cyklisty jsou zde připravena jízdní kola k zapůjčení zdarma. Milovníci zvířat si zde mohou pohladit nejen králíky, kočky i psy, ale také morčata. Navíc sem hosté mohou přijet i se svými vlastními zvířecími mazlíčky.

Pěkné koupání nabízí také Göllersee či Wolfsgrubenské jezero.

Neopakovatelnou atmosféru farem Roter Hahn vám i po návratu domů může připomínat vynikající bezová limonáda, kterou zde farmářky připravují. Můžete si ji připravit i sami podle receptu Helene Schwarz z farmy Roter Hahn.

Roter-Hahn

Bezový sirup
Přísady:
asi 20 bezových květů
5 bio citrónů nakrájených na plátky
200 ml ovocného octa
3 kg cukru
2 l vody

Vodu a cukr zahřejte a poté nechte vychladnout. Přidejte bezové květy, citrónové plátky a ovocný ocet. Vytvořenou směs nechte 3 dny odstát. Přes jemné sítko pak stáčejte do lahví.

Roter Hahn – značka kvality jihotyrolských farem
Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) představilo v roce 1998 Sdružení zemědělců Jižního Tyrolska. Propojuje farmy, které nabízejí turistům možnost strávit aktivní dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunném regionu v italských Alpách. V nabídce je nyní více než 1 600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce.

Roter Hahn

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *