• Menu
  • Menu

Jezero Písková Lhota

Písáky na koupání – Písková Lhota

U jezera v Pískové Lhotě jsme byli během 14 dní několikrát. Lhotu jsme si vybrali ze dvou důvodů, je tady přírodní koupání a není to daleko z Nymburka. V Nymburce přes den pracujeme na brigádě na Mistrovství Evropy žen v lakrose.  U jezera bylo přes den velmi rušno a osvěžení a koupání v parných dnech si tady užívali všichni. Jedno z večerních koupání jsme pak využili na parádní nudistickou koupačku.

Auta se nechávají okolo na krajnicích, je tu několik menších silnic, na kterých najdete místo.  Pak stačí proběhnout příkopem a jste na na louce u břehu. Jsou tady různé plážičky schované v rákosí a pak větší se snadnějším přístupem. Pokud nejste moc nároční , tak zde v letních dnech určitě osvěžení  najdete.

Písková Lhota leží podél silnice stará “poděbradská”,  7 km jižně od Nymburku a 5 km západně od města Poděbrady. Ve vsi je několik dochovaných lidových staveb s dřevěnými ozdobnými lomenicemi.

Písková Lhota u Nymburka
Písková Lhota u Nymburka

Jezero Písková Lhota

Písková Lhota, jezero (č. 57) – Těžil se navátý písek a podložní štěrkopísek. Jámová pískovna má nepřirozeně působící tvar pravidelného obdélníka o rozměrech asi 115 x 80 m. Břehy jsou velmi strmé a často dochází k jejich erozi. Pískovna je zatopená infiltrující podzemní vodou. Hladina jezera leží asi 1,5 m pod okolním terénem. Druhová pestrost břehové vegetace je poměrně nízká. Dřeviny jsou ve větší míře zastoupeny pouze podél severozápadního břehu. Je zde jen olše lepkavá (Alnus glutinosa), borovice lesní (Pinus sylvestris) a dva druhy vrb (Salix sp.). Dřeviny jsou mladé (do 10 let, což zhruba odpovídá ukončení těžby). Při jihovýchodním břehu zatím dřeviny zcela chybí./ text:  http://www.calla.cz/piskovny/

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentářů