• Menu
  • Menu

Jižní Čechy s Lindou 1

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Jižní Čechy s Lindou 1

Počasí na zámku Orlík stále šílené. Jdeme na prohlídku zámkem, ale bohužel nesmí uvnitř fotit.

Příbram a Orlík

První zastávkou je město Příbram, kde jsme hledaly ukryté tajemství domu U Černého orla na náměstí. Je zde zazděn starý kámen s reliefy. Pod ozdobnou růžicí je kráčící jelen a vpravo rytíř v oděvu ze 14. stol. s oštěpem. Nad ním je vyobrazen sedící pelikán, proštípující si peří na prsou.

kámen s reliefy

Svatá Hora u Příbrami

Prší, ale přesto pokračujeme na Svatou Horu. Národní kulturní památka Bazilika Nanebevzetí Panny Marie Svatá Hora je významný barokní areál a poutní místo. Vystouáme po 365 schodech (Svatohorské schody) z Příbrami. Ve schodišti je jich 343 a jsou 400 metrů dlouhé. Obloha jako z olova, leje.

Svatá Hora u Příbrami

Orlík

Orlík – hrad přestavěný na zámek u obce Orlík nad Vltavou v okrese Písek v Jihočeském kraji. Nachází se na skalním ostrohu nad Vltavou, jejíž údolí je zde zaplaveno vodou Orlické přehrady. Počasí stále šílené. Jdeme na prohlídku zámkem, ale bohužel nesmí uvnitř fotit.

Orlík
Penzion Regina

S Lindou směr jih 4. Ubytování v Pensionu Regina v srdci nádherné krajiny, kousek od Českého Krumlova. Posezení u rybníka. Společnost nám dělají Vodník a Hastrman.

Penzion Regina
Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *