• Menu
  • Menu

Jezero Poděbrady

pláž nudistická. V každém případě já mám plavky a jdu se koupat společně s kachnami,které také mají peří. Vstup do vody je pozvolný a voda je kupodivu teploučká. Je to paráda, mám jezero celé pro sebe. Až na to bzučení kolem hlavy. KOMÁŘI!

Koupání při západu slunce

Neděle byla celá příjemná, po návštěvě mojí milované maminky v Krkonoších, po návštěvě přehrady Lesu Království dřevěného kostelu sv.  Jiří v Loučné Hoře, jsem k jezeru Poděbrady neplánovaně dorazila těsně před západem slunce. Zastavuji na parkovišti /bezplatném/, a tak trochu nevím kudy se k jezeru jde, rovně nebo doprava, cesty k  jezeru pravděpodobně vedou obě.  Na parkovišti už je jen několik aut, kolem projíždějí cyklisté.

Já jdu směrem, kde je značený kemp, ke kterému je to necelý kilometr chůze. Vstupní brána už také něco pamatuje, je otevřeno, pokladna je už samozřejmě zavřená. Na kraji v hospůdce je docela plno. Mířím k hlavní pláži, ve vodě nikdo není, jezero v tom světle vypadá příjemně. V kempu jsou postavené stany. Jdu na vzdálenější pláž( jak se pak doma dočítám je to pláž nudistická). V každém případě já mám plavky a jdu se koupat společně s kachnami,které také mají peří. Vstup do vody je pozvolný a voda je kupodivu teploučká. Je to paráda, mám jezero celé pro sebe. Až na to bzučení kolem hlavy. KOMÁŘI! Příjemné osvěžení, už je téměř tma, když vylézám z vody. Super.

Jezero Poděbrady

Přírodní koupaliště Jezero Poděbrady Vám nabízí písčité pláže a travnaté plochy, velkou a dvě malé skluzavky, možnost zapůjčení lodiček a šlapadel, slunečníků a lehátek, úschovnu, herní koutky pro děti, beachvolejbalová a nohejbalová hřiště. V areálu jsou 4 restaurační zařízení. Součástí je i oddělená nudistická pláž.

Nudistická pláž je na východní části koupaliště, která je oddělena od ostatních pláží živým plotem a stromovým porostem, kde je příjemný stín.

Kemp se nachází přímo v areálu koupaliště Jezero v Poděbradech. Ubytování je možné ve vlastních stanech nebo karavanech (chatky tu nejsou). V kempu je k dispozici sociální zařízení, které slouží i pro návštěvníky koupaliště, 2 sprchy ve WC kontejner s teplou vodou a 12 venkovních sprch.

Provozní doba je od 8:00 do 20:00 /dle počasí/

Pokladny jsou otevřeny od 8:00 v závislosti na počasí.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *