• Menu
  • Menu

Jyväskylä – Ice Cross Downhill Red Bull

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Finsko » Jyväskylä – Ice Cross Downhill Red Bull

O víkendu 2. února od 11. hodin se již počtvrté konal sjezd bruslařů na nejdelší přírodní dráze v Jyväskylä ve Finsku.   Pro všechny bruslaře je sjezd na ledové dráze obrovskou výzvou. Povrch dráhy  je hrubý a  pro bruslaře nesmírně těžký. Je velký rozdíl, když závodíte na umělém ledu a na přírodním ledu. Atraktivnost závodu Ice Cross spočívá právě v záludnosti dráhy, kdy se jede z kopce. Sklon svahu může být až 80%. Trať je dlouhá 400-600 metrů, plná prudkých zatáček, strmých sjezdů, boulí, skoků. Závodů se zúčastnili muži  i ženy.

Red BullIce Cross Downhill Jyväskylä

Viděli jsme líté boje závodníků, skvělé skoky bruslařů, divoké pády. Pro nás diváky to byl pak obrovský zážitek, venku mrzlo až praštilo a tak na rozdíl od bruslařů, jsme parádně vymrzli, ale stálo to za to!

Závody se konají vždy v malém lyžařském středisku Laajavuori. Vstup na akci byl zdarma.

Red BullIce Cross Downhill Jyväskylä

Red Bull Ice Cross Downhill 

Světová série zimního extrémního sportu Ice Cross Downhill založená firmou Red Bull. Ice cross je pak bruslařskou disciplínou, ve které současně startují čtyři závodníci, ten který první protne pásku v cíle, je vítěz.

Ice cross je velice rychlý kontaktní sport, nejsou výjímkou pády a kolize mezi závodníky.

Další závod se pojede už tento víkend 8.2. v americkém  Bostnu.

Můžete podpořit i české závodníky na Hit Hit.

Red BullIce Cross Downhill Jyväskylä

Jyväskylä

Město Jyväskylä se rozkládá ve středu finské jezerní oblasti. Založeno bylo v roce 1937 carem Mikulášem I. Leží mezi  jezerem Jyväs, které je propojeno s jezerem Päijänne, a Jyväskyläským vrchem.

Jyväskylä
klíště

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *