• Menu
  • Menu

Kamenný rybník Kameňák Plzeň

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Plzeňský kraj » Kamenný rybník Kameňák Plzeň

Přírodní koupání – Kamenný rybník

Kamenný rybník nás okouzlil hned při vstupu. Borovicový les, kamenné vstupy do vody a písek. Úplná romantika !

Kameňák

Horké dny přilákaly k rybníku i po ránu už mnoho lidí.  Kolem rybníka jsou prostorné terásky na ležení, několik laviček i stolečků a chemické WC. Voda má příjemnou teplotu na koupání. Pláže jsou písčité, vstup do vody pozvolný.

Kamenný rybník, Plzeň

Voda má hnědé zbarvení, které způsobují  tzv. huminové látk /výluh z rašeliny/, pro koupání nejsou nijak nebezpečné,naopak se se v rybníce díky nim nedaří sinicím ani vodním rostlinám.

Při vstupu nejdete i občerstvení  občerstvení. Určitě se na Kamenný rybník vrátíme !

Kameňák

 Kamenný rybník

Kamenný rybník patří do Bolevecké soustavy rybniční soustavy, rozsáhlého ekosystému rybníků na Boleveckém potoce a jeho přítocích. Typickými rysy vodního prostředí rybníku je neutrální až mírně alkalické pH, nízký obsah živin znamenající limitaci biocenózy fosforem, velmi nízká úroveň bakterilogického znečištění, vysoká pestrost fytoplanktonu. Na rozdíl od všech ostatních rybníků Bolevecké soustavy má voda v Kamenném rybníce hnědý nádech díky výluhům z rašelinišť. V uplynulých koupacích sezónách nebyl zaznamenán na Kamenném rybníce zvýšený výskyt sinic. Mikrobiální znečištění je velmi nízké, voda je hodnocena jako vhodná ke koupání. Rybník je obklopen borovicovým lesem, na západě a severozápadě přecházející v rašeliniště, které je od roku 1997 vyhlášeno přírodní rezervací. Severovýchodní pláž rybníka je písčitá, vhodná pro vstup do vody.

Kameňák
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *