• Menu
  • Menu

Šidlovský rybník v Plzni

Domů » Cestování se psem » Šidlovský rybník v Plzni

Šidlovák ke koupání

Rybník, na severní straně s písčitým břehem,  jsme objevili náhodou, zaparkovali jsme u hlavní silnice. Naším cílem byl Kamenný rybník ke kterému se dá dojít i kolem zmiňovaného Šidlovského rybníku. Velmi teplá neděle sem  přilákala milovníky koupání. Zázemí,  mobilní WC, převlékárna i dětské hřiště a posilovací stroje.  Psi sem mohou na vodítku. Kolem jsou písčité a travnaté břehy. Jedinou vadou na kráse je panorama sídliště, jinak moc příjemná lokalita.

Šidlovský rybník

Vznik Šidlovského rybníka se datuje po roce 1460 jako součást rybniční soustavy na Boleveckém potoce. Mimo Boleveckého potoka je rybník napájen další bezejmennou vodotečí od sídliště  Košutka. Najdete jej na severním okraji Plzně v Tachovské ulici, u cyklostezky č. 35.. Rybník obklopuje borový les a je dostupný městskou hromadnou dopravou.

Šidlovský rybník

Rybník má rozlohu asi 3 ha v nadmořské výšce 348 m.

Pláže vznikly v roce 2005 odbahněním rybníka. Nad severní pláží rybníka jsou dnes patrné základy bývalé ozdravovny, jejíž pozůstatky byly definitivně zbořeny v roce 1997.

U rybníka začíná okružní Sigmondova naučná stezka seznamující s řadou zajímavostí v okolí.

Nedaleko od hráze se nalézá rybník Nováček.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *