• Menu
  • Menu

Karlštejnsko – Když nebe čaruje!

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Karlštejnsko – Když nebe čaruje!
  1. Kde je hrad Karlštejn?

Zastavuji v malebné vesničce Mořinka nedaleko Karlštejna i lomu Amerika. Vydávám se na kopec, odkud jsou krásné výhledy na Mořinku, Brdy a Karlík. Zastavuji u kamenného menhiru a  betonového křesla. Fičí tady ledový vítr a tak žádné povalování v křesle /Zdeňkovo křeslo – dílo sochaře Zdeňka Rufffera/ se nekoná.

Menhir a křeslo v Mořince

Dávám šálu i kapuci na hlavu a sestupuji po louce až na okraj lesa s posedem. Přes pole pak obcházím  remízky a vracím se za deště zpět do vesnice. Boty obalené bahnem z polí nestačím ani oklepat a auto je mi záchranou. Neprší dlouho, nebe je temné, chvílemi modré, takové aprílové počasí.

za Trnovým Újezdem

Vyhlídka na Karlštejn

Dávám do navigace vyhlídka Karlštejn. Jsem někde v polích za Kuchařem, Kuchaříkem, Trnovým Újezdem, Mořinou /silnice č 10122). Fouká, ale nebe je čím dál krásnější, ještě tak spatřit hrad Karlštejn! To se nedaří. Vlastně ani nevím, kde by se měl objevit.

za Trnovým Újezdem

Nechci zabloudit a tak se kochám mračny nad sebou. Nevím, zda bude bouře nebo bude chumelit, či pršet, je to vlastně jedno. Je tu kolem tak  krásná příroda a  ty výhledy! Čekám až do západu slunce.

na cestě

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *