• Menu
  • Menu

Kefalonie 8 – nejkrásnější pláže

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Kefalonie » Kefalonie 8 – nejkrásnější pláže

Assos

Městečko Assos, položené  v severozápadní části ostrova Kefalonie, mezi plážemi Myrtos a městečkem Fiskardo, je popisováno v průvodcích jako jedno z nejkrásnějších  míst na Kefalonii. Dnes má být krásně a tak vyrážíme. Je něco málo po 14. hodině, když sjíždíme serpentinami několikakilometrovým úsekem dolů k moři. Už cestou jsou přenádherné výhledy na pobřeží poloostrova Frourio, kde Assos leží. Assos byl založen pod nadvládou Benátek a od roku 1593 sloužil jako správní hlavní město severní Kefalonie.

Cesta na hrad Assos

 

Assos beach

Máme štěstí, že se nám podaří zaparkovat přímo na malém parkovišti ve městě. Je tu jedno místečko pro nás, jinak je všude plno. Hned pod parkovištěm je pláž, jdeme se rychle svlažit, protože sluníčko je dnes docela výživné.  K malé, turisticky hodně frekventované pláži patří toaleta, jsou zde lavičky i několik stromů, které tvoří stín. Vykoupané pak vyrážíme na zdejší hrad.

Pláž Assos

Hrad Assos

Nahoru  i dolů nepotkáme téměř nikoho. Trochu jsme podcenily zásobu vody a tak ten výstup, kde se téměř není kde schovat je dost náročný, ale ty výhledy za to! Můžete pozorovat městečko Assos, nádherné severozápadní pobřeží Kefalonie, zátoku Myrtos / leží mezi úpatími dvou hor – Agia Dynati a Kalon Oros/ a Jónské moře.  Benátský hrad a opevnění  jsou z období konce 16. století. Pevnost  měla  za úkol bránit před nájezdníky, Turky  a piráty. Pěkná a celkem dochovaná pevnost má dlouhou historii. Stavbu dost poničilo zemětřesení, které bylo na Kefalonii v roce 1953. Celkem zachovalé jsou dvě ze čtyř bran, vězeňský dvůr a cely. Hrad byl využíván i jako vězení pro politické vězně /20. léta minulého století/.

hrad Assos

K hradu vede široká pohodlná cesta /není tu stín/, dá jít i po malých cestičkách a zkratkách. Cesta nahoru je dlouhá asi 2km.

Cesta na hrad Assos

Vracíme se zpět do městečka, míjíme malé plážičky pod námi, jsou dost plné a tak využijeme opět pláž u parkoviště, musíme se svlažit a rychle se vykoupat. Aaach! Jdeme se projít malebným městečkem, plném kaváren hospůdek, v centru je další pláž. My ale raději skočíme na studený drink do Nefeli Anaita, odkud pozorujeme pláž a zátoku. Pak ještě procházíme další části městečka, kolem jsou barevné upravené domky se zahrádkami, krásné penziony a výhledy. Narazíte rovněž na rozvaliny hradeb a prastarých domů. Místy míjíme i částečné rozvaliny hradeb a rozpadlých starých domů. Jdeme kolem kaple Panagia Plakoula a kostela. Na pozdní oběd pak zajdeme do příjemné restaurace 3 Wise Monkeys, kde podávají čerstvé a zajímavé pokrmy.

Assos

Je čas na návrat a tak se loučíme. Assos opravdu stojí za návštěvu.

Pláž Myrtos
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *