• Menu
  • Menu

Kolem Vltavy – Husinec- Řež

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Kolem Vltavy – Husinec- Řež

Podzimní výlet se psem

Výlet do Řeže byl pracovní. Osada leží v meandru Vltavy na jejím pravém břehu, vzdálená  necelých 15 km od Prahy. Nachází se zde Ústav jaderného výzkumu. Nakoupily jsme rostliny v našem oblíbeném zahradnictví Flos. Už v zahradě bylo nádherné podzimní počasí a tak jsme kousek popojely k řece a vydaly se s Doctorem na procházku.

zahradnictví Flos v Řeži

Kolem Vltavy

Scenérie s tekoucí řekou, barevnými panoramaty i stádem osedlaných koníků,  byly opravdu nádherné. Šly jsme stále kolem vody, lidí naštěstí bylo velmi poskrovnu.

kolem Vltavy Řež Husinec

Cestou, která je zároveň cyklostezkou, míjíme zvláštní skálu, útvar trochu připomínající lidskou hlavu Rakousko – uherského vojáka, jiná  pověst říká, že kdysi tady žila zlá čarodějnice, která měla ovce. Staral se jí o ně mladý pasáček. Jednoho dnes ovci zadávil vlk a čarodějnice pasáčka za trest proměnila v kámen. Skála se nachází v parku U pasáčka, který leží na půli cesty mezi Řeží a Husincem. Parkem prochází nadregionální biocentrum a je chráněným místem. Park je součástí zeleného okruhu obcí.

kolem Vltavy Řež Husinec – skála

Přívoz

Lodní linka spojuje Husinec Řež /na konci ulice v Luhu /s obcí Úholičky, kde je nástupní molo umístěno v těsné blízkosti železniční zastávky. V provozu budeme opět od 15.4.2024 do 15.10.2024,  a to vždy o sobotách, nedělích a státních svátcích.

kolem Vltavy Řež Husinec

Pokračujeme dále podél Vltavy, poseděly chvíli na molu a pozorovaly vodní hladinu. Došly jsme  do Husince, který s obcí  Řež tvoří jediné katastrální území. Jdeme směrem k zdymadlu v Klecanech. Dál už pak nejdeme, protože se už stmívá a tak se vracíme k autu.

kolem Vltavy Řež Husinec

Dvouhodinová vycházka byla skvělá, příště půjdeme dál, nebo zkusíme cestu podél Vltavy na protějším břehu.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *