• Menu
  • Menu

KOSTARIKA, NIKARAGUA – 6

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Kostarika » KOSTARIKA, NIKARAGUA – 6

Secret garden, La Fortuna

Za rozbřesku jsem vstala a ještě v pyžamu sedím na zápraží na lavičce a popíjím kávu. Jen se rozednělo, přilétlo hned vedle mě plno kolibříků a sosalo svými dlouhými zobáčky nektar z keře s červenými květy. Zahrada, která nám v noci přišla jako z hororu, se za světla proměnila v nádhernou oázu klidu a dokonalý ráj.

na naší zahradě La Fortuna
na naší zahradě La Fortuna

Hned jsem si místo zamilovala a přejmenovala jej na „Secret garden“. Jsme tu s Jankou, která ještě tvrdě spí, samotné. Máme nádherný výhled na pohoří. Zahrada je plná různých druhů ptáků a hlavně kolibříků. Nafotím desítky horších a ještě horších snímků těchto maličkých neposedů. Mám pocit, že bych tu mohla zůstat celý den a jen se kochat a užívat si tu nádheru.

na naší zahradě La Fortuna
na naší zahradě La Fortuna

Do půl jedenácté se ze zahrady nemůžeme odtrhnout, ale hlad nás donutil jít na snídani. V La Fortuna jsme si daly bohatou snídani, prošly si městečko, zašly do kostela a v obchodě nakoupily snad 5 kg kávy, které udáme jako suvenýry. Sopka Arenal je zahalena v mracích, a ačkoliv je vzdálená od města 6 km, působí hrozivě blízko. Prošly jsme plno obchodů se suvenýry a zajistily si u pouliční prodejkyně místa na zítřejší přejezd do Santa Elena v oblasti Monteverde. Paní u stolečku jsme zaplatily pouze zálohu 10 USD, aby se nám náhodou zase nestalo, že bychom neodjely. Zbytek dolarů dostane před odjezdem. Cestou zpět do naší „Secret garden“ jsme si v pekárně koupily něco sladkého na zub a nechaly jsme si v prádelně pod námi vyprat naše zatuchlé prádlo. Začalo hodně pršet, nedalo se dělat nic jiného, než sedět na terásce a k mému potěšení pozorovat kolibříky. Počasí se navečer trochu vylepšilo a šly jsme se navečeřet do restaurace. Sopka Arenal při západu slunce na půl vykoukla z mraků.

Volcano Arenal

La Fortuna je jako většina měst v Kostarice soustředěna kolem katolického kostela a centrálního parku. Dominantou města je Volcáno Arenal. Tato sopka naposledy, a to po 400 letech, vybuchla 29. července 1968. Po tři dny chrlila popel, kameny a lávu. Když se vzduch pročistil, zjistilo se, že pod popelem a troskami zůstaly okolní vesnice Tabacon, Pueblo Nuevo a San Luis. Zahynulo 87 lidí. Sopka Arenal má téměř dokonalý kužel tyčící se do výšky 1,633 metrů nad mořem a kráter je 140 metrů hluboký. Její vznik se datuje do období před 3 miliony let.

Volcano Arenal
Volcano Arenal

La Fortuna

V současné době je město La Fortuna jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi, a to díky okolním přírodním krásám, jako je Národní park Arenal Volcano, a také není daleko od pláží na pobřeží Pacifiku. Dají se odtud podnikat výlety na další sopku Poas a k La Paz Waterfall Garden. Je zde plno hotelů, restaurací, obchodů s potravinami, lékárny a také se zde dobře nakupují suvenýry. Město leží 120 kilometrů od San José a cesta trvá až 3 hodiny. La Fortuna je také vstupním bodem k jezeru Arenal.

pivo
pivo

cestopis následující

cestopis předcházející

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *