• Menu
  • Menu

Koupaliště Džbán

Klub naháčů

Vystupujeme u zastávky Divoká Šárka a máme v plánu navštívit sportovní areál Aritma ve Vokovicích, kde se právě koná mezinárodní turnaj v ženském lakrosu.  Celé údolí Divoké Šárky je úžasným místem pro vycházku a relaxaci. Sbíháme po schodech do údolí, přes hráz se posouváme ke koupališti Dźbán. Máme docela na spěch, ale to, co se před námi objevuje je jasné STOP a jedním slovem šok.  Přísný zákaz vstupu , to je jako pro býka červený hadr, a ty prostory !!! Sgrafita, rozmlácená okna i zábradlí, shnilé haldy sena, stovky dveří, které už nikam nevedou, tráva  která bují  a prolézá do objektů. Velký nápis hovorna u prostoru bez dveří , kde ještě prosvítá utržený drát od telefonního sluchátka, plakáty , které možná ještě pamatují slávu a jedinečnost tohoto místa. Bratr nebo sestra nádherných Barrandovských teras, tak TO tady před námi stojí.

koupaliště Džbán
koupaliště Džbán

KLUB NAHÁČŮ

Opět fascinující obrazy a kulisy pro hororové filmy. Pohled ze střechy na vodní plochu , pod námi pár jedinců, kteří zde mají svůj Klub naháčů, a kteří pod budovou A mají posekanou louku a užívají jedno z mála míst v Praze, kde je pláž pro vyznavače natur – koupání.

Mimo budov A jsou tu další dvě budovy B a C. V jedné z nich je paintballové hřiště. /přírodní koupaliště Džbán – ing, arch.Zdeněk Drobný ( 1934 – 2007) a spolupracovníci K. Švarc, J.Talacko, J. Šklíba, J. Pleskač dle projektu z roku 1966 , realizace 1966-1971, rekreační území v Praze 6 – Vokovicích . Citlivé a kvalitní zakomponování pavilónů šaten do rámce krajiny, rekreační plocha 14,5 ha , vodní hladina u zdrže 12 ha, šatny pro 8000 osob , 2 parkoviště pro 800 aut …/.

koupaliště Džbán
koupaliště Džbán

Jestli zpráva o tom, že se  chystá výstavba  výškových bytových jednotek na březích vodní nádrže Džbán, pravdivá, tak sbohem další unikáte Prahy ! Nejvíce pozemků na břehu vlastní firma MOLEPO.

KOUPALIŠTĚ DŽBÁN

Koupaliště Džbán  v nadmořské  výšce 300 m , na okraji Prahy v malebném prostředí, vedle přírodní rezervace Přírodního parku Šárka – Lysolaje.  Nádrž na Šáreckém ( Litovickém) potoce v katastru Vokovic byla nazvána podle soutěsky, kterou vstupujete do šáreckého údolí. Po Hostivařské přehradě je druhým největším přírodním koupalištěm Prahy.  Nádrž má štěrkové dnou, kolem jsou travnaté pláže pozvolný vstup do vody. Jsou zde funkční toalety. Koupaliště nabízí půjčovnu loděk, je zde občerstvení a je možné hrát míčové hry. V minulém roce se podařilo, díky hudební scéně , kulturním akcím a koncertům, na koupaliště přilákat více mladých lidí.Vedle koupaliště je kemp pro stany i karavany.

Otevřeno : po – ne – 9 – 21 hodin

Na koupaliště Džbán,  můžete přijet autem, je zde velké parkoviště,můžete přijet  tramvají do zastávky Nad Džbánem a odtud 5 minut pěšky k hlavnímu vchodu nebo z ulice Evropské- stanice Divoká Šárka , po červené turistické značce A po celé léto různé akce –koupání , opein air akce, muzika, bary.

Adresa koupaliště : Divoká Šárka 790 , Praha 6 – Liboc

koupaliště Džbán
koupaliště Džbán
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *