• Menu
  • Menu

Vltava na parníku? Proč ne třeba z Úholiček

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Vltava na parníku? Proč ne třeba z Úholiček

Vltava

Že Vltava je pro vás řeka, kterou znáte jako svoje boty? Tak trochu omšelá nuda? A co takhle vyzkoušet jízdu parníkem? Čeká na vás příjemná plavba a spoustu nových výhledů a pohledů na říční břehy a jejich okolí.

Již druhou sezónu funguje na severu Prahy nová atrakce – parník. Během hlavních prázdnin jezdí každou středu vždy z Nelahozevse do Troji a zpět. Nečekejte ale nějakou expresní jízdu, která by vás jen rychleji přiblížila do Prahy. Jedná se spíše o výletní plavidlo, které vzdálenost mezi Nelahozevsí a Trojou překoná za více než 3 hodiny.

Plavba po Vltavě
Plavba po Vltavě

Vyplouváme

Vyjíždí se z Nelahozevsi v 9:30 a první zastávkou na trase jsou Kralupy nad Vltavou, ve kterých je parník v 10:00. Aby se parník mohl v 11:20 dostat do Libčic nad Vltavou, je třeba projet skrz plavební komoru Dolánky, která sama o sobě může být pro některé účastníky plavby zajímavým zážitkem.

Dále parník staví v 11:45 v Řeži u Prahy a poslední zastávkou před další plavební komorou Roztoky jsou Úholičky, kam parník dle svého plavebního řádu dorazí v 11:55. Po roztocké plavební komoře následuje hned zastávka Roztoky- dalby (ve 12:15) a poslední zastávkou na cestě je Troja- kiosek. Příjezd parníku je ve 12:25.

Během plavby je samozřejmě možné vystoupit a nastoupit na jakékoli zastávce, nebo si sjet celou cestu tam i zpátky. V Troji má totiž parník pouze 45 minut pauzu, a po té absolvuje celou cestu zpět až do Nelahozevsi, kam dopluje v 16:30.

Plavba po Vltavě
Plavba po Vltavě

Na to, že se jedná o vyhlídkovou plavbu, je cena za přepravu dospělé osoby poměrně levná. Pokud se vydáte na celou tříhodinovou jízdu, pak vás lístek vyjde na 200 Kč. Při koupi zpáteční jízdenky dostanete ještě 25 % slevu. Děti do 3 let jezdí zdarma a do 10 let mají nárok na 50% slevu. Pokud nastoupíte později než v Nelahozevsi a vystoupíte dříve než na poslední zastávce v Troji, cena jízdenek je stanovena přímo podle vzdálenosti mezi nástupní a výstupní zastávkou a dle doby jízdy. Například deseti minutová plavba z Úholiček do Řeže nebo opačným směrem vás vyjde na symbolických 20 Kč. Samozřejmě, že čím víc ujedete, tím se cena za ujetý kilometr snižuje.

Plavby provozuje Marina Vltava – Nelahozeves – přístav. Veškeré další informace zjistíte na internetových stránkách:

www.marinavltava.cz, nebo můžete napsat e-mail na: [email protected].

Popřípadě můžete zavolat přímo panu Petrovi Koženému na tel. číslo: 602 326 261.

Plavbě zdar!

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *