• Menu
  • Menu

Královský průvod – Mezi kapkami deště

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Královský průvod – Mezi kapkami deště
Královský průvod na hrad Karlštejn

Ve dnech 4. – 5.6. se vydává opět na svou cestu Královský průvod z Prahy na Karlštejn. Císaře a jeho manželku Elišku Pomořanskou na cestě doprovodí desítky jezdců na koních i dvořanů v povozech. Dalším doprovodem je spousty příznivců , turistů a kolemjdoucích. Trasa vede z Pražského hradu  ke kostelu sv. Václava na Smíchově , dále pak přes Velkou Chuchli do Radotína. V sobotu pak ještě dojde průvod do Černošic a skončí v Dobřichovicích u zámku.

Královský průvod

Nedělní trasa vede Dobřichovice zámek – Lety (náměstí)– Řevnice (náměstí) – Hlásná Třebáň (U kapličky) – Karlštejn (louka u mostu) – hrad Karlštejn.

Celou tuto pouť doplňuje spousty doprovodných programů. Například v Radotíně za účasti stovek nadšenců hrála v sobotu dobová hudba, mohli jste shlédnout vystoupení rytířů, Queen revival  a v pozdějších večerních hodinách bude možno  shlédnout laserovou show. Nakonec průvod skropil osvěžující déšť.

V Černošicíh i Dobřichovicích  je na programu rytířský turnaj, historický šerm , dobový jarmark, prostě spousty radosti a zábavy….

Na Karlštejně bude probíhat v sobotu večer divadelní představení Noc na Karlštejně.

Vladimír Čech jako král
Královský průvod

Program neděle 6.5.2011

Dobřichovice       –  10 hod zahájení druhého dne průvode

Lety                              – 10,30 hod přivítání císaře

Řevnice                      – 10,00 – 14,00 – košíkářské trhy , hudební a taneční vystoupení

Hlásná Třebáň       – 14,15 – přivítání panovníka

Karlštejn U Lípy 12.00 – 17.00 – šermířky a kejklíři, country (Kapičky),   staročeské       písně (Třehusk),  irské písně (Cluatan) , taneční soubor Proměny

Karlštejn –  hrad – 18 .00 – uložení korunovačních klenotů, rozloučení císaře s lidem

 

 

Přidat se můžete na kterékoli zastávce, nebo jenom shlédnout dílčí program jednotlivých etap cesty.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *