• Menu
  • Menu

Kreslíme pohyblivé zátiší aneb výlet do Pražské ZOO

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Kreslíme pohyblivé zátiší aneb výlet do Pražské ZOO

V 9:00 ráno máme sraz v metru na stanici Holešovice s naší paní učitelkou. Všichni kromě paní učitelky přijdou včas, ta se ale opozdí jen o pár minut. Vyjedeme eskalátory a autobusem se dopravíme až do Pražské ZOO.

U vchodu dáme paní učitelce peníze, a ona za ně kupuje všem lístky. Projdeme turnikety a kousek od nich nám paní učitelka rozdává vše co budeme potřebovat. Dá nám několik druhů papíru, tužky, uhly, gumy a další různé věci na kreslení. Desky jsme si všichni vzali už pár dní před tím ve škole.

A můžeme vyrazit!! Prvním zvířetem, které jsme kreslili byla zebra. Každý si vyndal nějaký papír a „tužku“, která mu vyhovovala. Posedali jsme si na zábradlí a pustili se do první kresby!! Zebry se pořád otáčely a chodily sem a tam a všichni nadávali a nadávali, ale nakonec se každému podařilo ji nějak zachytit.

Potom paní učitelka prohlásila, že bychom měli pokračovat dál a tak jsme si zandali svůj první výtvor do desek a vyrazili dál. Další zastávku jsme udělali u kamzíka, i když zde jsme nezůstali moc dlouho jelikož se všichni kamzíci okamžitě schovali. Někteří je stihli namalovat, ale ne všichni. Po kamzících jsme chvilku chodili a zvířata si jen prohlíželi a udělali si malou pauzu na záchod a svačinu a pak jsme vyrazili kolem nosála červeného, kterého se nám podařilo namalovat, jak se promenáduje po laně až k papouškům. Na papoušky jsme někteří použili i barvy a malé děti co tam zrovna kolem nás pobíhali se na naše výtvory koukali a moc se jim líbily.

Pak jsme se chtěli dostat k žirafám, ale bohužel asi nemáme nejlepší orientační smysly a žirafy jsme nenašli. Dalším, konečně ne tak  pohyblivým zátiším, nám byla lvice, která polehávala na dřevěné plošince, a hned po ní následoval pavilon kočkovitých šelem, kde všichni kreslili/malovali tygry tvořící několika člennou skupinku.

Poté nám paní učitelka dala do půl druhé rozchod, s tím že bychom měli ještě několik zvířat zachytit na ty papíry co nám rozdala, a tak jsme se po několika malinkých skupinkách rozutekly a někteří chodili a malovali, a někteří si sedli dali si svačinu a až potom malovali, každopádně se všichni v půl druhé sešli a ukazovali co nakreslili.

Potom jsme ještě obešli několik zvířat a vyrazili k východu. Autobusem jsme dojeli zpátky k metru a tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna se vrátila s paní učitelkou ke škole a druhá jela hezky domů.

Výlet se opravdu vydařil. Mohlo sice trošku více svítit sluníčko, ale nebyla zas taková zima, aby to ovlivnilo naší návštěvu ZOO. Všichni jsme si domů odnesli své překrásné výtvory a paní učitelce jsme vrátili všechny půjčené „kreslící potřeby.“

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *