• Menu
  • Menu

Kuní, Kuníček – Křížová cesta

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Kuní, Kuníček – Křížová cesta

Ježíšova cesta

Sněhem, ledovkou a blátem jsme si prošly křížovou cestu v Petrovicích na Příbramsku. Netradiční  moderní křížová cesta  se nachází mezi obcemi Kuní a Kuníček. Vytvořil ji v letech 1998 – 2000 akademický sochař Ivar Kodym z nedaleké obce Jalovčí. Cesta je  vytvořena ze 14. zvětralých kamenů místních žul a granodioritů středočeského plutonu. Do kamenů jsou vytesány mělké reliéfy z motivy z poslední cesty Ježíše Krista.

Barokní kaple sv. Annny Kuníček

Vede od  morové kapličky svaté Anny u Kuníčku  (blízko se nachází první dva kameny křížové cesty) ke kapličce v Kuní, kde je největší z kamenů. Cesta je dlouhá asi 2 km a vede  a je součástí naučné stezky Petrovicko, která míjí největší viklan na Sedlčansku, Vrškámen.

Křížová cesta   byla vysvěcena v roce 2000 Mons. biskupem Škarvadou. Vznikla díky darům různých rodin z okolí Petrovic.

Křížová cesta Kuníček u Petrovic

Křížovou cestu najdete v sousedství rozhledny na vrchu Hodětín u Petrovic, blízko   Sedlčan, okres Příbram.

Křížová cesta
Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *