• Menu
  • Menu

Jezero Vojkovice

Venku – 5 stupňů, na vodě  kousky ledu. I ty kachny byly pohromadě, aby se trochu ohřály! Brr.

Rekreační areál Jezero Vojkovice

Cestou na vrch Boreč jsme si udělaly malou zastávku u jezera Vojkovice. O existenci jezera jsme až do této chvíle neměly potuchy. U jezera jsme zaparkovaly na parkovišti a vydaly se cestou podél jezera. Velikost i jezero samotné nás mile překvapilo. Štěrkopísčité plážičky, voda  čistá. Škoda, že nejedeme ve vlně letos tak populárního otužování, to by byla koupel! Venku – 5 stupňů, na vodě  kousky ledu. I ty kachny byly pohromadě, aby se trochu ohřály! Brr. Zdejší voda je dle informací nezávadná a dlouhodobě bez sinic. Je zde i pláž pro naturisty. Nachází se v klidné zadní levé části areálu a je pro návštěvníky volně přístupná. Koupání je na vlastní nebezpečí.

areál Jezero Vojkovice

Na začátku areálu je restaurace, která má za normálních okolností /bez kovidu/ otevřeno denně 10 – 22 hodin/. Dále jsou zde  k pronajmutí chatky i zděné apartmány. V areálu je dále možné za poplatek spát v karavanu, ve stanu. V hlavní budově jsou dostupné veřejné sprchy, toalety a umývárna.

areál Jezero Vojkovice

V areálu je možnost bezplatného parkování na vyhrazených odstavných plochách. Část areálu, který je zpoplatněn,  je zabezpečen závorami z důvodu regulace automobilů u pláží.

V areálu je možné rybařit. Voda je částečně soukromá a částečně revírní. Je to mimopstruhový revír č. 411 175 Vltava 2B o velikosti 15 ha.

areál Jezero Vojkovice

 

Zelinářská obec Vojkovice a její části Bukol, Křivousy a Dědibaby leží ve střední části Polabské nížiny v prostoru mezi průmyslovými městy Kralupy nad Vltavou, Neratovice a okresním městem Mělník, v oblasti intenzivně využívané jak pro zemědělství, tak pro průmysl. V okolí je rozsáhlá těžba štěrkopísků.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *