• Menu
  • Menu

Kypr 2022 –  Bellapais Abbey

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Kypr » Kypr 2022 –  Bellapais Abbey

Klášter na úpatí hory

Opouštíme hrad v Kyrenii a na doporučení  slovenských turistek se přesouváme na  další zajímavou památku,  na jen několik kilometrů  vzdálený klášter  Bellapais Abbey .

Bellapais Abbey

Bellapais Abbey

Klášter se zahradou,   s nádhernými  výhledy na Kyrenii a Středozemní moře,  je malebný. Opatský kostel, průchody  podloubí  s kamenicky řemeslně zdobenými  arkádami,  ruiny  gotických kamenných oblouků i věží dávají místu magický nádech.

Bellapais Abbey

Bellapais bylo vybudováno ve 13. století a původně sloužilo jako biskupské sídlo, později  jako klášter. Poté co byla oblast obsazena Turky, převzala správu nad opatstvím ortodoxní církev a budovy začaly chátrat.

Dnes na místě najdete muzeum, kavárnu i restauraci a v létě se zde konají také festivaly.

Bellapais Abbey

Klášter  premonstrátů se nachází  jihovýchodním směrem od  Kyrenie /Girne/  na úpatí  pohoří Pentadactylos  /turecky Beshparmak , anglicky Five Fingers/ v nadmořské výšce 220 metrů. Ke klášteru se dá dojet autem, pod klášterem je parkoviště.

Bellapais Abbey – vyhlídka

Vesnička  Bellapais, ve které spisovatel Lawrence Durrell napsal svou slavnou knihu „Bitter lemons“ je připravená pro turisty. V nevelké vesničce  najdete malebné  uličky, kavárničky, obchůdky i restaurace.

vesnička Bellapais
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *