• Menu
  • Menu

Rybník Chochol (Svratouch)

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Pardubický kraj » Rybník Chochol (Svratouch)

Z Vysočiny od rybníka v Křižánkách jsme přejeli do Pardubického kraje. Jsme uprostřed lesů v turistické oblasti u obce Svratouch. Dnes jsme těch rybníků navštívili více, ale horké léto už některá oblíbená místa na koupání uzavřela kvůli zelené vodě s přemnoženými sinicemi a řasami / např. Kaňovec/.

rybník Chochol Svratouch

Rybník Chochol u obce Svratouch

Nevadí, natěšení doufáme, že tady uspějeme. Na břehu jsou lidé a ve vodě také! Voda je načervenalá /asi kvůli obsahu rašeliny/, ale hlavně není zelená! Dokonce je i místy trochu chladnější, takže parádní osvěžení.

Rybník, ležící na severovýchodním okraji Svratoucha v nadmořské  výšce 645 metrů sevřen lesem, břehy jsou travnaté, no to tráva vypadá jinak, ale jako všude v ČR je prostě vypálená. Pláž je písečná, vstupy do vody pozvolné. Do rybníku přitéká potůček Brodek, který pramení v okolních lesích. Rybník má rozlohu cca 4 ha.

rybník Chochol Svratouch

Kousek nad rybníkem je stanový tábor. Rybník leží v oblíbené rekreační oblasti Ždárských vrchů u obce Svratouch. V blízkosti jsou rekreační chaty i penziony. Nedaleko je turistická základna. K rybníku se dostanete po žluté turistické značce, ale dá se přijet i autem.

rybník Chochol Svratouch

Rybník patří do mimopstruhového revíru Moravského rybářského svazu.

Koupání na vlastní nebezpečí! Zakázáno je koupání se psy.

stanový dětský tábor

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *