• Menu
  • Menu

Mauricius 3

La Vanille park Mauricius.

 Obří želvy a krokodýli v La Vanille Réserve des Mascareignes, která  se nachází na jihu ostrova Mauritius  .

Želva obrovská (Dipsochelys dussumieri)

Magické místo , které Vás přivede do oblasti tropické džungle s banánovníky, bambusy, krásně kvetoucími tropickými keři, vanilkovníky, kávovníky…Park  je zaměřený hlavně na chov krokodýlů s možností pozorování  jejich postupného vývoje (asi 2000 jedinců).

krokodýli – La Vanille park Mauricius

Je zde pavilon , kde můžete obdivovat přes 23 000 druhů hmyzu, motýly , pavouky.Uprostřed želví rezervace najdete malé muzeum , kde můžete spatřit prvky fascinující přírody, jsou zde texty originální obrazy , modely o zaniklé fauně a flóře na Mauriciu. Můžete zde vidět i legendárního vyhynulého  ptáka blbouna nejapného (Dronte mauritijský,  krátce známý pod jménem dodo). Dodo byl asi metr vysoký,  přes dvacet kilo vážící nelétavý pták, živící se ovocem a hnízdící na zemi. Jeho peří bylo modrošedé, 23 cm dlouhý zobák s červenou tečkou , silné nohy a malá křídla , na ocase měl chomáč kadeřavých per. Pták byl vyhuben za dob prvních kolonizátorů   během zhruba sta let . Osudným se mu stalo, že se nebál lidí.

Dalšími obyvateli parku jsou leguáni, opice , najdete zde jezírka s  kapry ,jeleny,  gigantické žáby ,úhoři, , divocí kanci, a hlavně želvy obrovské .

želva obrovská- La Vanille park

Najdete zde  největší počet želv v zajetí na světě  ( cca 1000 jedinců). Želvu obrovskou (Dipsochelys dussumieri) držící rekord v dlouhověkosti,  bohužel ve volné přírodě  na Mauriciu nepotkáte a tak vám může její  společnost  zpříjemnit právě chvíle strávené v tomto parku .Na  ostrov několik jedinců  želvy obrovské  dle literárních pramenů přivezl z ostrova Mahé francouzský cestovatel Marion de Fresne již roku 1766 .

Želva obrovská (Dipsochelys dussumieri)

 V parku můžete navštívit restauraci „Le Crocodile Hungry“ , kde můžete ochutnat mauritijské speciality, krokodýlí lívance, špíz a spousty dalších dobrot. Kdo je obdivovatelem  výrobků z krokodýlí kůže nebo si chce zakoupit pohlednice, knižky pro děti a další suvenýry najde v parku obchod. V parku je i dětský koutek. /podrobnosti o parku na  www.lavanille-reserve.com/

Cestou domů ještě vykoupání v průzračném moři a pozorování divokých vln z útesu.

pláže jižní část Mauricius

 Svatební cesta Mauritius  2.předcházející

 

 

 

Svatební cesta Mauricius 4 následující

 

 

pavel brzak

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *