• Menu
  • Menu

Mauricius 5

Casela park na čtyřkolkách.

Casela park – park se nachází v západní části ostrova Mauritius mezi Flic en Flac a Tamarin. Park má rozlohu 14 ha, je zde možno vidět na 1500 druhů ptáků a na 150 druhů různých zvířat. Určitě velkým lákadlem jsou obrovské želvy, ale také lvi, opice , zebry, pštrosi…. a je jenom na vás zda strávíte v parku jednu hodinu nebo celý den.

Casela Nature park Mauricius

 Park je tvořen pro různé aktivity  včetně programů  pro vaše děti. O netradiční  procházce se lvy jsem se už zmínil v předešlém článku. Dnešní povídání je o safari  ze sedla automatických čtyřkolek Bombardier o obsahu 400 ccm. A tak se vydejme na bláznivou jízdu mezi zebry, antilopy, jeleny , pštrosy…to vše s nádherným pohledem na Mont du Rempart  (545m, nazývaný jako „Malý Matterhorn“).

Řízení, pokud vlastníte řidičský průkaz  (a je vám více jak 16 let)  zvládnete i sami, ale trochu trpělivosti to chce. ! Samozřejmě před cestou dostanete instruktáž. Doprovází vás cestou samozřejmě zkušený průvodce, takže žádný strach, že budete mít poruchu a sežere vás třeba lev .  My jsme si výlet na čtyřkolkách náramně užili.

Casela Nature park Mauricius

V nabídce parku je několik typů výletů na čtyřkolkách:

Např. Trasa 1 – výlet trvá asi 1. hodinu v Safari (odjezd denně ve 12.30

Trasa 2 – výlet trvá asi 2 hodiny , projedete přes Safari a budete dál pokračovat parkem, šikovní řidiči mohou dokonce přejet přes řeku Quad. (odjezd denně v 9.00 a 14.30 hod).

Ono je těch možností jak poznat Casela park  samozřejmě více , třeba jeep, možná i helikoptéra , záleží na nabídce a také jak máte plnou peněženku. My jsme zde vyzkoušeli vycházku se lvy, užili si s obřími želvami a vyřádili se na čtyřkolkách. Mimo to je zde možné vyzkoušt lezecké schopnosti, můžete zkusit ziplines, canyoning , navštívit vodopád ,  můžete se zůčastnit Via Ferrata – okruhu s přechodem útesů soutěsek, kdy budete vybaveni lany a společně see zkušenými instruktory dojedete  na úpatí impozantní hory Rempart  a postupně se dotanete na vrchol „Mamzel Zabeth “  a naskytne se vám úžasný výhled vrcholů , lagun západního pobřeží a tento půldenní trek ukončíte  na zavěšeném mostě s výhledem na řeku Rempart a pak šup na laně dolů   na Papaya riviéru…..

Želvy v Casela Nature park Mauricius

Při naší návštěvě  Mauricia trochu nevycházelo počasí a tak jsme byli rádi, že můžeme zkombinovat  pobyt u moře s výlety nejenom třeba v Casela parku , ale i třeba krásným výletem na lov ryb , výletem za obrovskými želvami a také dalšími výlety po ostrově.

Svatební cesta Mauricius 4. předcházející

Svatební cesta Mauricius 5. následující

pavel brzak

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *