• Menu
  • Menu

Labská přehrada ke koupání?

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Labská přehrada ke koupání?

Otázku dávám záměrně, polopracovní cesta do Krkonoš měla skončit vykoupáním právě ve zdejší přehradě. Horko, které sužuje celou republiku bylo nesnesitelné. A najednou déšť. Moc jsme se těšily na skvělý zážitek, ale musíme si jej nechat na příště. Musím říci, že v tu chvíli i ten déšť byl báječný.

Labská přehrada Špindlerův Mlýn

Labská přehrada Špindlerův mlýn

Přehrada se nachází na horním toku řeky Labe při jižním okraji Špindlerova Mlýna a patří mezi nejvýše položený stupeň soustavy vodních děl na řece Labi. Důvodem stavby v letech 1910-1916  byla a je ochrana před povodněmi a záchyt sněhových vod valících se z hor.
Plocha přehrady je 40 ha a její délka necelý 1 km. Hráz je vysoká 41 m, dlouhá 154 m a šířka 55 m. V 80. letech byl přes přehradní zátoku vybudován 120 metrů dlouhý silniční most s nejvyšším pilířem o výšce 30 m. Od roku 1994 pracuje v hrázi malá vodní elektrárna.

Labská přehrada Špindlerův Mlýn

Některé prameny udávají, že se zde koupat nedá, jiné, že voda je studená, není tu žádné zázemí, ale koupat se dá! Co více si přát v těchto horkých dnech? Studenou horskou koupel!

Tak babo raď nebo dej vědět!

První reakce na sebe nenechala dlouho čekat a tak zpráva od pana K. :

Koupeme a jezdíme na paddleboardu!

Labská přehrada Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Na možné koupání a nějaký ten výšlap ve Špindlerově Mlýně se těšíme příště. Když nestihneme, tak určitě aspoň zimní lyžování.

foto přehrada: Josef Brzák

Špindlerův Mlýn – Farma

Celý den jsme nejedly a tak na doporučení majitelky obchodu vyrážíme do Svatého Petra do restaurace Farma. Zajímavá stavba, moderní interiér a ty výhledy!

Farma Špindlerův Mlýn

Recenzí na restauraci může být příjemné prostředí, skvělé jídlo a úžasné výhledy. Adresa: Svatý Petr 67, Špindlerův Mlýn

Farma

 

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *