• Menu
  • Menu

Strážné v Krkonoších

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Strážné v Krkonoších

Krátký déšť a duha nás vítaly při vjezdu do Strážného. I jeden prázdninový den strávený u dědy ve Strážném stojí za to. Přijely jsme navečer, horké dny i noci se tady v horách přeci jenom lépe snášejí. Drama zatmění měsíce se také vydařilo. Zatažená obloha se vyjasnila a tak úžasný měsíc jsme měly jako na dlani.

Strážné v Krkonoších

V horách se vedro snáší lépe 🙂

Ráno jsme vstaly hodně brzy. Vyrážíme vrchem nad chalupu v Lomu, pohled na jezírko, kousek kolem „Klíňáku“, lesem kolem bývalého kamenného  lomu a jsme na louce nad Hříběcími boudami. Horská louka s modrými zvonci, to miluju!

Strážné v Krkonoších
Strážné v Krkonoších

Pohled na roubené chaloupky i hory je uklidňující. Začíná pálit slunce a tak ještě procházka kolem Klínového potoka, míjíme Hnědé skály. Ajka pokračuje až na Klínové boudy. Ochlazení v potoce je báječné. Krkonoše voní dětstvím u mé babičky a dědečka. Obrovské lopuchy, spousty motýlů a také nepřeberné množství výletů s dětmi do okolí až po náročné treky do našich krásných Krkonoš.

Ani se nám nechce zpět jak je tu krásně. Tak snad brzy na shledanou!

Strážné v Krkonoších

 

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *