• Menu
  • Menu

Lanzarote

Kanárské ostrovy – Lanzarote 27.9.-4.10.2016

Ze zdravotních důvodů jsme museli zrušit naší letní rodinnou dovolenou, a proto jsme vybírali destinaci, která nám i v podzimních dnech letní dovolenou vynahradí. Naše požadavky nebyli náročné, ale celou dovolenou jsme vybírali tak, aby vyhovovala nejen nám, ale hlavně naší 3,5 leté dceři, která cestovala k moři poprvé. Vybrali jsme ostrov Lanzarote a shodli jsme se, že naše volba byla naprosto správná. Po cca 4,5 hodinovém letu z letiště Václava Havla v Praze, jsme přístáli v hlavním městě Arrecife.

letíme na Lanzarote
letíme na Lanzarote

Letovisko Playa Blanca

První kontakt s Lanzarotským ovzduším byl velice příjemný, protože bylo teplo a větrno a tohle příjemné počasí nás provázelo po dobu celého pobytu. Autobusem jsme se přemístili na jih ostrova do letoviska Playa Blanca a ubytovali se v hotelu Relaxia Lanzasur Club. Hotel je převážně zaměřený na klientelu z Anglie, Německa a Španělska a ubytování bylo v bungalovech velice příjemné, jídlo a pití skvělé a komunikace s personálem pohodová a co se týče výběru ubytování jsme si nemohli na nic stěžovat. Asi 200 m od hotelu jsme měli pláž Playa Flamingo, která díky uměle vytvořeným vlnolamům vytvořila lagunu plnou mořského života, takže šnorchly a potápěčské brýle určitě s sebou.

Playa Flamingo
Playa Flamingo

Národní park Timanfaya

Během našeho pobytu jsme si půjčili auto (VW Polo) cena včetně projetého benzínu cca 1300,- Kč na den. Vydali jsme se do jihozápadní a pravděpodobně nejzajímavější části ostrova do 20 km vzdáleného Národního parku Timanfaya. Cestou jsme se ještě zastavili v malé rybářské vesničce El Golfo  s nezapomenutelnou vyhlídkou na oceán. V národním parku jsme viděli největší sopečný kráter Montaña Blanca, staré lávové proudy, které formovaly západní pobřeží ostrova, naskytlo se nám několik krásných výhledů na oceán a vyjeli jsme také na 670 m vysokou horu Peñas del Cache, která je nejvyšším bodem na ostrově. Pod ostrovem stále dýmá činný vulkán, jehož přítomnost je předváděna turistům v podobě horkého písku těsně pod povrchem, vznícením suchého křoví vhozeného do jámy či gejzírem horké vody, vlité do úzkého otvoru v zemi. Teplo sopky je v restauraci, umístěné na jedné z hor, využíváno také k přípravě „stylových“ pokrmů.

Relaxia Lanzasur Club
Relaxia Lanzasur Club

La Santa a Playa Papagayo

Po té jsme pokračovali do severozápadní části ostrova. Navštívili jsme přibližně 12 km vzdálené malebné městečko La Santa, kde se nachází mj. rodný dům architekta Césara Manriqua, o němž se říká, že dal podobu všem výraznějším stavbám na ostrově. Ve městečku La Santa, které je obklopeno skalnatým pobřežím a útesy, které jsou neustále atakovány obrovskými vlnami, jsme si udělali příjemnou procházku. Náš výlet jsme zakončili na jedné z nejkrásnějších pláží na Lanzarote a tou je Playa Papagayo  jejíž návštěvu si určitě nenechte ujít.

Playa Papagayo
Playa Papagayo

Navštivte Kanárské ostrovy

Celý pobyt na Lanzarote byl pro nás velmi zajímavý a příjemný. Vzhledem k poloze v Atlantickém oceánu stále příjemně fouká takže i během delších výšlapů nebo vyjížďkách na kole je člověku fajn. Líbilo se nám tady tolik, že zvažujeme návštěvu některého z dalších Kanárských ostrovů a vám všem chceme Lanzarote vřele doporučit.

Roman, Tereza a Julinka Brzákovi

 

roman brzak

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *