• Menu
  • Menu

Mallorca 8 – v kaňonu Torrenta, Unesco

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Mallorca 8 – v kaňonu Torrenta, Unesco

My nekempujem, my jenom spíme na karimatce

Asi už nikam nepojedem, ale nacházíme se v UNESCU a je zde zakázáno kempovat. My ale vlastně nekempujem – máme jen karimatky, a nepořádek tu dělat nebudeme. Vydali jsme se trochu hlouběji do kaňonu Torrenta a  hledali odlehlejší útočiště pro naší poslední noc. Nakonec sme ho našli, a usnuli.  Čekalo nás brzké vstávání, nechtěli jsme aby nás tu někdo ráno načapal a už v 9 hodin jsme měli být zpět v Solleru a vrátit motorky. Jedinou společností nám tu byly divoké kozy. Vstávali jsme po páté ráno a rychle opustili kaňon, na parkovišti jsme našli naše opuštěné motorky a rychle frčeli pryč, pár ranních uklízečů na nás divně koukalo, ale nikdo nám nic neřekl, takže se vlastně nic nestalo….

ráno v  Sa Callobra
ráno v Sa Callobra

Maják Cap Gross s policejním doprovodem

Dojeli jsme včas do Sollera a znovu se usídlili v kavárně na snídani, nedalo mi to a protože bylo ještě dost času, rozhodla jsem se dojet ještě na již zmiňovaný maják, který patří mezi nejoblíbenější turistické cíle. Cestu jsem trochu netrefila a docela slušně zabloudila v místních uličkách, všude byly jednosměrky a pěší zóna a já nevěděla jak zpět. Naštěstí jel okolo policajt tak jsem se ho jako „blbej „ turista zeptala na cestu. Začal mi něco vysvětlovat a když viděl zoufalej pohled, radši na mě mávnul ať jedu za ním.

k majáku v Solleru
k majáku v Solleru

Prosvištěla jsem spolu s policajtem kolem naší kavárny a uviděla nechápavé výrazy ostatních, co se asi děje? Usmála jsem se na ně a frčela dál. Chudáci si mysleli, že mám „průser“ a jedu na stanici, klasicky jsem neměla telefon a tak jsem je v tom musela nechat. Policajt mě vyvezl z města a ukázal mi cestu tunelem a popsal jak se k majáku dostanu, už bylo docela hodně hodin, ale teď jsem to nemohla vzdát a vyrazila k majáku Cap Gross u města Sollera.

maják v Solleru
maják v Solleru

Zpět do La Palomy

Vrátila jsem se s malým zpožděním, ale majitel půjčovny mě viděl a ostatní mu to vysvětlili, takže se nic nestalo. Vrátili jsme motorky a vyrazili autobusem zpět do La Palomy.

poslední koupání
poslední koupání

Večer jsme se vraceli domů a tak jsme chtěli poslední chvíle využít na naší úplně první pláži kousek za letištěm. Tentokráte jsme sem dojeli autobusem a naposledy využili služeb našeho věrného slunečníku, pak už nezbývalo než se s vodou rozloučit a vrátit se zpět na letiště a večer odletět domů.

Na Mallorku se určitě ještě vrátím, ale raději na jaře nebo na podzim, abych si mohla víc užít krásy místních hor…

na začátek cestopisu

cestopis předcházející

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *