• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Laos » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Po Mekongu lodí do  Luang Prabang 

Plavba po Mekongu  z thajsko-laoské hranice Houay Xay do Luang Prabang. Je brzy ráno, nemáme se po vydařené expedici Gibbon experience  do čeho obléknout. Za chvíli táta přináší vyprané ještě vlhké prádlo. Stříkáme se proti komárům, nakupujeme jídlo na cestu. V přístavu v Houay Xay je živo. Stojí zde asi 20 lodí. Jsou pěkné . Honza se snaží domluvit cestu na některé z nich .

Mekong- cestování s dětmi -cesta z Thajska do Luang Prabang

Všichni nás posílají do pokladny . K naší smůle na nás zbývá ta největší a nejošklivější . Loď by měla za chvíli vyplout a tak se utěšujeme , že je prima , že jsme na lodi skoro sami . Na celé lodi stojí za sebou v řadách nepohodlné , úzké lavice s opěradly. Je zde i menší plocha , kde se dá natáhnout.

Mekong- cesta z Thajska do Luang Prabang

Kolem 9.hodiny je loď asi z půlky zaplněná a my se těšíme na odjezd. Skutečnost je ovšem jiná. Loď stojí v přístavu ještě další 4 hodiny a každou minutu se sem hrnou lidé. Před vyplutím je loď narvaná k prasknutí, přetéká ve všech částech a pro nás Evropany je záhada, jak se ti lidé sem mohli namačkat. Na lodi je spousta turistů z celého světa, obyčejní Laosané, děti. Kapitán lodi i jeho pomocníci nevypadají jako zrovna sympatická parta. Při plavbě si velice často a rádi přihnou z lahve. Nemáme z toho dobré pocity.

Mekong- cesta z Thajska do Luang Prabang

Mekong je místy docela divoký a často je potřeba se vyhýbat velkým balvanům. Cestou se seznamujeme s Melisou a jejím bratrem z Austrálie a také velice sympatickými Američany.  Viditelní jsou i dva Angličané, chovající se agresivně a znepříjemňující lidem plavbu. Okolní panorama a příroda kolem Mekongu jsou nádherné. Cestou několikrát zajíždíme ke břehu. Vystupují zde domorodci , vykládají vaky s rýží, potraviny , náklad. K lodi se vždy sbíhají děti , nabízejí různé výrobky , i překrásné barevné šátky.

děti prodávající překrásné barevné šátky

Pak Beng – městečko a zároveň zastávka mezi Houay Xay a Luang Prabang. Tady přespíme a ráno budeme pokračovat.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *