• Menu
  • Menu

Lázně Ahlbeck

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Lázně Ahlbeck

Císařské lázně Ahlbeck-  na břehu Baltského  moře 

Ahlbeck – je jedním ze známých   císařských lázeňských  městeček  ležících na pobřeží Baltu na ostrově Usedom.  3 města –  Ahlbeck, Heingsdorf a Bansin. Ahlbeck –  oblíbená letoviska s plážemi pokrytými bělostným pískem . Ahlbeck je vzdálené jenom 2,5 km od polsko-německé hranice.

Ahlbeck

První osadníci přišli do oblasti kolem Ahlbecku někdy v roce 1699. V tomto roce zde  postavili první mlýn a sýpku. Osadníci se živili  jako rybáři a mlynáři. První škola zde byla postavena v roce 1823. Již v roce roku 1852 sem přišli první rekreanti. K rychlému rozvoji obce přispělo  i otevření železnice v roce  1893. V roce 1935 již bylo v Ahlbecku na 138 hotelů a penzionů. Roku 1938 se  zde ubytovalo na milión turistů.

Němečtí císaři

Lázně navštívili němečtí císaři : Wilhelm I. a Frederick William II a rakousko-uherský císař František Josef I.

lázně Ahlbeck
lázně Ahlbeck

 Nejstarší molo na Baltu

Nejstarší molo, po kterém se můžete projít, je historiickou památkou a je nejstarším na Baltu. Byl postaven v letech 1898-1899.  Jeho délka je 280 metrů.Molo bylo v roce 1993 rekonstruováno .  Z přístavu je možné vyplou výletní lodí Swinoujscie, Heringsdorfu, Bansinu. Nachází se zde také restaurace. Mezi Ahlbeckem a Świnoujście  jsou pláže , mezi nimi také pláž vhodná pro psy, a  dále pak pláž pro příznivce natur koupání- nudistická pláž. Najdete zde  jednu z nejkrásnějších   pobaltských  promenád, Kaisermeile – císařská cesta. Promenáda vede z  Ahlbeck – Heringsdorf Bansin, roku 2011  byla rozšířena a spojena s promenádou ve Swinoujscie.

Rybí hamburgery a  skvělé rybí speciality

V Ahlbecku najdete spousty restaurací s nabídkou  německé i mezinárodní kuchyně. V malých obchůdcích i na ulici pak skvělé rybí delikatesy. Ochutnáte- li hamburger s některou z rybích lahůdek určitě nebudete litovat. Vše , co jsme ochutnali z ryb bylo neskutečně dobré!!!

SeeBad Ahlbeck (6)

 

 

Ostseebad Heringsdorf

Nová doba přinesla i nový název pro oblast, v r. 2005 byly sloučeny 3 lázeňské obce – Seebad Ahlbeck, Seebad Heringsdorf a Seeheilbad Bansin  do jedné obce – Ostseebad Heringsdorf.

Ostrov Usedom

Usedom – pobřežní ostrov  Baltského moře na hranicích Německa a Polska, ostrov uzavírá ze severu Štětínský záliv. Ostrov má rozlohu 445 km2 , německá část  – 373 km2 a polská část 72 km2. Lázně Ostseebad Heringsdorf , známe  už z císařských dob, sloužily a slouží pro udržení dobré kondice a zdraví.  Bílý písek a kilometry pláží s typickými plážovými koši z proutí. Ty sloužily a dodnes slouží proti baltskému  větru. Oblast známá i vyznavači natur-koupání – nudistů. Letoviska u Baltu v bývalém NDR , včetně ostrova Usedomu, byla českými turisty hojně navštěvovaná do roku 1989. Návštěvníci především z Německa a Polska  sem přicházejí stále ve větším počtu, pomalu se sem vracejí  i čeští turisté.

Nejblíže položená sousední města jsou , Heringsdorf – 1,8 km, Korswandt – 2,9 km, Swinoujscie – 4,2 km.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.