• Menu
  • Menu

Vánoční trhy Berlín

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Vánoční trhy Berlín

Berlín nabízí téměř šedesát vánočních trhů 

Rozmanitost tradičních trhů v předvánoční době ještě zvyšuje přitažlivost hlavního města Německa. Tradiční řemeslné nebo ekologické výrobky, unikátní vánoční dárky jsou na místních trzích jistotou.

Trh na Gendarmentmarkt

Působivý je vánoční trh na náměstí Gendarmentmarkt (od 23. 11. do 31.12.) Koncertní dům i Francouzská katedrála i vánoční stánky mezi nimi jsou zality světly; rukodělné výrobky, včetně ručně vyřezávaných jesliček, ručně vyfukovaného skla nebo replik historických parních motorů i ukázka jejich výroby musí návštěvníky nadchnout. Řemeslné výrobky se zde nejen prodávají, ale i vyrábějí, a tak mohou návštěvníci řemeslníky pozorovat při jejich práci a usrkávat k tomu svařené víno.

Trhy na Gendarmenmarkt
Trhy na Gendarmenmarkt

Dům čokolády Fassbender

V chladném období potěší návštěvníky Berlína mnoho sladkých pochoutek: čokolády, perníčky nebo kandované mandle. Všechny tyto lahůdky lze ochutnat na šedesáti vánočních trzích. Milovníci čokolády si přijdou na své na vánočních trzích Gendarmenmarkt. Za vidění stojí přehlídka více než 200 druhů pralinek (ideální tip na dárek) v domě čokolády Fassbender & Rausch chocolatiers.

Markthalle Neun ve čtvrti Kreuzberg

Lidé znovu objevují potěšení z konzumace čerstvých a lokálních surovin. Historické berlínské kryté trhy se tak opět stávají velmi populárním místem pro obyvatele Berlína i turisty. Trh se stodvacetiletou tradicí Markthalle Neun ve čtvrti Kreuzberg je místem čtvrtečních street food hodování. Jsou zde servírovány čerstvé pokrmy z celého světa: korejské sendviče, tradiční Allgäu Kässpatzen či grilované pochoutky z New Yorku. Trh Arminiusmarkthalle v pulzující čtvrti Moabit nabízí širokou škálu potravin, od regionálních jídel až po italské pochoutky. I díky četným kulturním akcím se hala stává místem setkání místních obyvatel i turistů.

Brandenburská brána
Brandenburská brána

Trhy u Rotes Rathaus

 Vánoční trhy u Červené radnice (Rotes Rathaus) mají již velmi dlouhou tradici. Od 23. 11. do 27. 12.) nabídnou návštěvníkům vystoupení loutkařů, vypravěčů, stánky imitující staré domy, dětské kolotoče – to vše vezme Berlíňany i turisty zpět do atmosféry Berlína v dávných časech. Jen kousek odtud, u chrámu Marienkirche narazí návštěvníci na jesličky v životní velikosti. Ve středověkých pekárnách mohou nakukovat pekařům přes ramena a sledovat, jak ručně připravují chleby nebo si dát ve vedlejší taverně teplou medovinu v keramických džbáncích.

U Červené radnice
U Červené radnice

Potsdamer Platz 

Už podvanácté se od 31. 10. do 3. 1. 2016 promění oblast kolem Postupimského náměstí (Potsdamer Platz) v bílý zimní svět sportovců. Největší mobilní tobogan v Evropě, bezplatné bruslení na ledovém oválu, souboje v curlingu – to vše zaručí báječnou zábavu malým i velkým. Děti do sedmi let mohou využít nabídku hodin bruslení zdarma, jejich rodiče zase ocení autentickou apres-ski atmosféru s typickou živou hudbou i rakouské delikatesy. Zimní svět doplní vánoční trh na třídě Alte Potsdamer Strasse kouzelně nazdobenými stánky s řemeslnými výrobky a pochoutkami.

Na Alexanderplatzu
Na Alexanderplatzu

Trh Lucia na Kulturbrauerei

Skandinávskou pohostinnost si mohou návštěvníci užít od 23. 11. do 22. 12. na vánočním trhu Lucia v historickém komplexu Kulturbrauerei. Trh je pojmenován po ve Švédsku obzvláště uctívané svaté Lucie. Kouzelnou sváteční atmosféru pomáhá dotvořit hudba z Dánska, Norska, Švédska, Finska i Islandu.

Eco trh a trh  návrhářů a umělců

Krásné a ekologické dárky lez nakoupit u více než padesáti obchodníků na Eco vánočním trhu na Sophienstrasse.Unikátní fair trade dárky i dárky z ekologických materiálů lze nakoupit na náměstí Kollowitzplatz ve čtvrti Prenzlauer Berg. Obchodníci převážně z berlínsko-brandenburské oblasti nabízí široké spektrum výrobků, třeba šály upletené z ekologicky barvené vlny nebo organické masážní oleje.

 Zcela jinou atmosféru nabízí Holy.Shit.Shopping v bývalé tepelné elektrárně Kraftwerk Berlin Od 12. do 13. 12. se zde sejdou mladí berlínští návrháři a představí své nejnovější módní výtvory, šperky i okouzlující umělecká díla. Každý, kdo hledá neobvyklý dárek, zde musí uspět.

Vánoční Berlín
Vánoční Berlín

Obchod specializovaný na vánoční dárky Kurfürsterdamm

Jedním z nejznámějších obchodů specializovaných na vánoční dárky je na u ležící Käthe Wohlfahrt. Rodinný podnik nabízí na ploše 450 m2 po celý rok tradiční německé vánoční dekorace, rukodělné výrobky z Krušných hor i ručně malované zboží z vlastního designového studia. Do prvního patra navíc návštěvníci dojdou po schodišti točícím se kolem slavnostně ozdobeného vánočního trhu.

Zimní říše divů a začarovaný les

Zima je pohádkovým časem, zvláště pak v Berlíně. Státní opera v Schillerově divadle uvádí od 6. prosince představení „Kocour v botách“ Davida Roberta Colemana. Ranní a odpolední představení jsou určena zejména nejmenším divákům. Od 26. listopadu se mohou diváci těšit na legendárního Louskáčka od skladatele Ilji Petroviče Čajkovského v choreografii Vasila Medvedeva. Jedinečné představené souboru státního baletu Berlín bude po dobu jednoho měsíce uváděno v Deutsche Oper.

Silvestr Berlín
Silvestr Berlín

Silvestr v Berlíně

Skoro milion lidí slaví každoročně Nový rok v ulicích Berlína. Pro milovníky venkovních akcí je připravena největší open air party na světě, a to přímo před Braniborskou bránou. Návštěvníci se mohou těšit na zábavnou show, party a zajímavé kulinární zážitky. O půlnoci ozdobí nebe nad Berlínem masivní záplava ohňostrojů. Nejen prostor před Braniborskou bránou je zaplaven bujarými oslavujícími, celý Berlín se v tento den mění v jednu velkou party. Až do ranních je možné slavit v klubech s nezaměnitelnou silvestrovskou atmosférou, kde zvou přední DJové k tanci.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.