• Menu
  • Menu

Scheibe See

Lužická jezera

Z nenápadného parkoviště , kam odbočujeme z hlavní silnice , jdeme na hranu zalesněného horizontu. Je tu několik písčitých cestiček, které vedou směrem k jezeru. Před námi jde starší dáma a mizí v příkrém srázu. Jdeme za ní . Po pár minutách jsme na břehu jezera Scheibe See. Bomba! Nikde ani živáčka, a takový ráj! Koupel je skvělá.

Scheibe See
Scheibe See

 Scheibe See

Jezero Scheibe See , také nazývané také „Šiboj“,  se nachází na východ od města Hoyerswerda , v nynějším Sasku (Horní Lužice). Jezero vzniklo zatopením lomu na těžbu lignitu. Povrchová těžba zde skončila  v roce 1980. Zatopení lomu probíhalo v letech 2002-2011. Vodní plocha má rozlohu 684 ha  s objemem vody 110 mil. m3.

Scheibe See
Scheibe See

Rekreační oblast Lužická jezera

Jezero Scheibe See je součástí nově vznikající lokality pro rekreaci a volný čas – Lužická jezera. Jezero bude mít postupně 5 pláží.  V současné době je v provozu 13 km zpevněná cesta , v délce 13 km vhodná pro cyklisty a on-line bruslaře. Okruh je mírně zvlněný.  Co se týče vstupů k vodě , není jezero ještě ve všech částech dobře přístupné k vodě. Na severním břehu  jsou poblíž větrné elektrárny . Na této straně najdete odbočky k dalšímu jezeru  Bernstein See.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *