• Menu
  • Menu

Lom Drahenický Málkov

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Lom Drahenický Málkov

Lom Málkov

Od Blatné a lomu Paštiky pokračujeme dále směrem na Drahenice. Lom se nachází při silnici  vpravo před vsí Drahenický Málkov. Už od silnice poznáte, kde se lom nachází, jsou zde podél cesty vyskládané velké kameny a z hlavní silnice vede cesta do zdejšího lomu. Vstup do vody je pod cestou. Je tu několik lidí a tak jdeme za  nimi. Počkáme až si zaplavou. Zůstáváme tady sami a pak hurá plavky dolů a báječné koupání. Na ležení to tady asi není, vykoupat a pryč.  Je po velkém dešti a tak kapky vody dokreslují okolní přírodu s nálety stromů, které jsou kolem lomu. Vstup je kamenito-písčitý. Voda je příjemná a čistá.

lom Drahenický Málkov
lom Drahenický Málkov

Vstup je asi zakázán, koupání na vlastní nebezpečí!

Lom

Malkov Granit Baumann
Malkov Granit Baumann

se zabývá těžbou kamene a jeho následným zpracováním. Vyrábí žulové kostky, štípané kostky, soklový kámen, obrubníky a další výrobky.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *